Panākumi XIII Starptautiskajā Brāļu Mediņu jauno pianistu konkursā

11. martā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notika XIII Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss, kurā šogad piedalījās 52 jaunie mūziķi no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām. Konkursantiem bija jāatskaņo 3 skaņdarbi un programmā obligāti jāiekļauj brāļu Mediņu skaņdarbs. Konkurss paralēli norisinājās divās zālēs un dalībniekus vērt..

Lasīt vairāk
20.03.2023

Mūzikas skolas audzēkņi apmeklē P.Čaikovska baletu „ Gulbju ezers”.

16.martā A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas un Aknīstes filiāles vecāko klašu audzēkņi devās uz Latvijas Nacionālo Operas un Baleta izrādi „Gulbju ezers”. Tā bija brīnišķīga izrāde ar skaistu mūziku, horeogrāfiju, scenogrāfiju. Vairākiem no mūsu audzēkņiem šī bija pirmā, apmeklētā baleta izrāde un pirmā reize, kad savām acīm varēja vērot skaisto o..

Lasīt vairāk
20.03.2023

Latgales svilpaunieki

8. marta rītā Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas flautu duets Milana Kačanovska un Anna Gabriela Kuzmova devās uz Daugavpili, lai piedalītos VII Latvijas mūzikas skolu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle audzēkņu ansambļu konkursā Latgales svilpaunieki.   Konkurss pilcēja audzēkņus no Ogres, Kokneses, Līvānu, Preiļu un Daugavpils mūz..

Lasīt vairāk
10.03.2023

Apsveicam vijoles spēles audzēkņus - Valsts konkursa III kārtas (fināls) dalībniekus!

27. un 28. februārī  Augusta Dombrovska mūzikas skolā Rīgā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle – Vijoles spēle,  audzēkņu konkursa III kārta - fināls. Lepojamies ar panākumiem Valsts konkursa III kārtā – 8.klases audzēkne Agnese Korņejeva IV grupā (8.-..

Lasīt vairāk
06.03.2023

Mūzikas teorētisko mācību priekšmetu konkurss „ No nots līdz dejai”

3.februārī J.Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā noritēja mūzikas teorētisko mācību priekšmetu konkurss „ No nots līdz dejai”, kurā piedalījās arī A.Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas audzēknes: Elīna Beļinska (9.klavieru klase), Agnese Korņejeva (8.vijoles klase), Loreta Lazdiņa (7.klavieru klase). Konkursā tika vērtēti gan radoši darbi, gan trīsba..

Lasīt vairāk
07.02.2023

Valsts konkursa IP Stīgu instrumentu spēles II kārtā iepriecinoši panākumi!

2.un 3. februārī St.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle – Vijoles spēle, Čella spēle audzēkņu konkursa II kārta. Mūsu skolu pārstāvēja 5 vijolnieces un 2 čella spēles audzēkņi. Audzēkņu sniegumu vērtēja žūrija – Ērik..

Lasīt vairāk
06.02.2023

Tikšanās ar Jāzepu Vītolu

Jāzeps Vītols - profesors, komponists, Latvijas konservatorijas dibinātājs, klasiskās mūzikas pamatlicējs. Jāzeps Vītols pārstāvēts arī Latvijas kultūras kanonā ar kora balādi „Gaismas pils”. Šogad komponistam apritēs jau 160! 25.janvārī A.Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolā bija īpaši viesi! Ļoti interesantā, sirsnīgā un patīkamā gaisotnē, skanot J.V..

Lasīt vairāk
06.02.2023

Mājupceļš ar uzvaru!

Ar šādiem vārdiem varētu raksturot Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas 6. klavieru klases audzēknes Milanas Černovas, skolotājas Antras Korņejevas un Milanas vecāku noskaņojumu, 25. janvāra vakarā atgriežoties no Jautrītei Putniņai veltītā Starptautiskā jauno pianistu konkursa Valmierā. Milana pārspēja visus savas grupas konkurentus un izcīnīj..

Lasīt vairāk
30.01.2023