Kontrabasa spēle

Kontrabasa spēle

Stīgu instrumentu spēle

Kontrabass ir lielākais stīgu instruments ar viszemāko skaņu, kuru izmanto mūsdienu simfoniskajos orķestros, kā arī dažādās džeza un kantrī mūzikas grupās. Kontrabass ir lielisks solo instruments un organiski iekļaujas arī stīgu kvarteta sastāvā. Kontrabasa garums ir apmēram 2 metri. Tam ir 4 stīgas. To var spēlēt gan ar lociņu, gan bez lociņa (ar labās rokas pirkstiem) . Skanējuma augstums mainās atkarībā no kreisās rokas pirkstu novietojuma uz stīgām.

Latvijas mūziķu saime var lepoties ar brīnišķīgiem kontrabasistiem, kuri dzīvo, strādā Latvijā un arī tiem, kuri spēlē pasaulslavenos orķestros.

Matīss Eisaks nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2017" kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Sinfonietta Riga kontrabasu grupas vadītājs un diriģents Jānis Stafeckis

Sergejs Brīnums pedagogs un LNSO kontrabasu grupas mūziķis

Einārs Everss – Starptautisku konkursu laureāts, LNO mākslinieks

Einārs Upatnieks LNO kontrabasu grupas koncertmeistars

Pasaulslavenā orķestra "Berlīnes filharmoniķi" mūziķis - latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks vaicāts, vai pasaulē ir daudz solo spēlējošu kontrabasistu, Gunārs atbild noraidoši: "Galīgi ne daudz, tā ir ekskluzīva grupiņa, kurā man paveicies iekļūt. Mēs, kontrabasisti, nebūt nelepojamies ar tādu brāļu un māsu pulciņu kā vijoles, čelli un klavieres."

"Kāds ir pats kontrabass? Ja Jums ir viesi, viņš tūlīt lien priekšplānā. Visi nepārtraukti runā tikai par viņu”, fragments no lugas KONTRABASS.