XI Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss
25.04 2017

XI Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss

Šī gada 22. aprīlī Līvānos notika XI Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss.

Konkurss notiek katru gadu, un tam ir savas tradīcijas. Konkursa mērķis ir aktivizēt interesi par J. Graubiņa klaviermūziku, iekļaujot to jauno pianistu repertuārā. Šogad konkursā piedalījās jaunāko un vidējo klavieru klašu audzēkņi, un kā obligātais skaņdarbs bija jāatskaņo viena no J. Graubiņa tautasdziesmas apdarēm no krājuma Spēlmanītis. 

Konkursa uzdevums ir atklāt un atbalstīt topošos jaunos mūziķus. Un atsaucība ir liela - jaunie pianisti arī šoreiz bija ieradušies no tuvām un tālām Latvijas mūzikas skolām. Viņu sniegumu labvēlīgi, bet stingri vērtēja kompetenta žūrija.

A grupā JULIANNA SERAFIMA GRĀVĪTE (skolotāja Aļona Vīndedze) ieguva ATZINĪBU par veiksmīgu sniegumu.

B grupā DĀRTA KRISTĪNE OZOLIŅA (skolotāja Ligita Tuntule) ieguva I VIETU  un speciālbalvu par labāko Jēkaba Graubiņa skaņdarba izpildījumu.

D grupā MEGIJA KĻAVIŅA (skolotāja Aļona Vīndedze) ieguva III VIETU.

     

Apsveicam ar lieliskajiem sasniegumiem audzēknes, viņu vecākus un skolotājas!

Paldies Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas skolai par viesmīlību un skaistajām, stiklā darinātajām laureātu balvām! Lai arī turpmāk izdodas!

Skolotāja Ligita Tuntule