Vokālās un vizuālās mākslas konkurss
26.10 2022

Vokālās un vizuālās mākslas konkurss "Skani, tēvu zeme!"

2022.gada 13.oktobrī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās VI Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss „Skani, tēvu zeme!”, kurā Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas Aknīstes filiāli pārstāvēja 2. klases audzēkne Keita Bērziņa, iegūstot savā vecuma grupā III vietu un 6. klases audzēknis Edgars Uļjanovs, iegūstot savā vecuma grupā I vietu. Audzēkņus sagatavoja skolotāja Madara Ozoliņa un koncertmeistare Viola Jasmane.

Katrs konkursa dalībnieks izpildīja divas dziesmas – Latgales vai Sēlijas novada tautas dziesmu a capella un dziesmu ar pavadījumu, kas veltīta dzimtenes, dabas vai ģimenes tematikas atainojumam.

Vokālistu sniegumu vērtēja trīs žūrijas locekļi: Aglonas bazilikas Kora skolas direktore Ieva Lazdāne, Mūzikas vidusskolas Kora diriģēšanas nodaļas vadītāja Eugenija Dakša un Latvija Nacionālās operas un baleta soliste, Daugavpils Universitātes asociētā profesore, Mg. art. un Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele.

Konkursa dienas otrajā daļā dziedātājiem bija iespēja ekskursijā iepazīt Ilūksti. Savukārt vokālie pedagogi piedalījās Ilonas Bageles meistarklasē.

Skolotājas Madara, Viola