19.10 2017

Svinēsim svētkus kopā!

Viena no nozīmīgākajām Zemgales kultūrizglītības iestādēm -  A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skola šajā mācību gadā atzīmēs 60 gadu jubileju!

Skolas kolektīvs aicina visus interesentus, mūzikas mīļotājus, absolventus, vecākus uz skolas rīkotajiem pasākumiem un koncertiem. Viens no tiem jau pavisam drīz pieskandinās Krustpils pils zāli.

14. novembrī plkst.18.00 Krustpils pilī esam aicinājuši ansambli "Svīres". Šajā brīnišķīgajā kolektīvā muzicē arī mūsu skolas absolvente, spožas flautas skaņas  un izcilas balss īpašniece Santa Stalidzāne.

Ansambļa "Svīres" (dibināts 2015. gadā) sastāvā muzicē trīs profesionālas mūziķes, flautistes - Santa Stalidzāne, Madara Behmane un Zane Jurēvica.

Trio mērķis ir izmantot un popularizēt flautas laikmetīgās spēles tehnikas un savas balss plašās iespējas. Repertuārs ir daudzveidīgs – sākot ar klasisko mūziku, tautasdziesmu un populārās mūzikas apdarēm un noslēdzot ar oriģinālmūziku.

Mūziķes ir muzicējušas kopā daudzu gadu garumā dažādos sastāvos, kā arī kopīgi dziedot jauniešu korī "Kamēr..." Savos priekšnesumos mūziķes spēlē ne tikai flautas, bet arī varganu, sitamos instrumentus, ukuleles, ģitāru un klavieres.

2016. gadā ieguvušas 1. prēmiju 5. Mūsdienu akustisko vokāli instrumentālo grupu konkursā – festivālā "Sudraba kaija"  Salacgrīvā.

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka