Skolas pianistu panākumi konkursā Rīgā
31.03 2022

Skolas pianistu panākumi konkursā Rīgā

Rīgā no 12.-23. martam norisinājās XII Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss. Arī šogad konkurss noritēja video formātā, taču apbalvošana notika klātienē.

Apbalvošanas diena bija vētraina, un kaut ko līdzīgu vētrai izjutu arī sevī – prieks un aizkustinājums mijās ar satraukumu. Beidzot pēc divu gadu pārtraukuma šis bija konkurss, kura apbalvošana notika klātienē. Un šis bija mans pēdējais konkurss, pārstāvot A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu.

Konkursa dalībniekus vērtēja Normunds Vīksne (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors), Juris Kalnciems (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras vadītājs) un Inga Maknavičiene (Klaipēdas Universitātes asociētā profesore, Jouzas Karosas mūzikas skolas klavierspēles skolotāja).

Konkursa žūrijas vērtējums:

3.vieta  Rūdolfam Pusbarniekam (II grupa, skolotāja Aļona Vīndedze)

3.vieta Loretai Lazdiņai (III grupa, skolotāja Iveta Serkova)

3.vieta Milanai Černovai ( III grupa, skolotāja Antra Korņejeva)

Atzinības raksts Elzai Eglītei (III grupa, skolotāja Antra Korņejeva)

2.vieta Dārtai Kristīnei Ozoliņai (IV grupa, skolotāja Ligita Tuntule)

Pasniedzot balvas, Normunds Vīksne atzīmēja, ka mūsu skolas audzēkņi ir bijuši īpaši aktīvi šajā konkursā. Viņš piebilda, ka iesūtīto video ierakstu kvalitāte bija dažāda un žūrijai tādēļ  bija grūti vērtēt konkursa dalībnieku sniegumu. Savukārt, Juris Kalnciems sacīja, ka visi dalībnieki ir lieli malači un viņa skatījumā konkursantu profesionālais sniegums ir pietiekami augstā līmenī un par to viņam liels prieks. Visi konkursa laureāti saņēma diplomus, naudas balvas un piemiņas veltes.

Liels paldies par ieguldījumu katram skolotājam, īpaša pateicība par izturību, pacietību un atbalstu visiem vecākiem un līdzjutējiem!

Iepazīstiet Brāļu Mediņu skaņdarbus gan tos izpildot, gan klausoties, tie ir ļoti skaisti!

Dārta Kristīne Ozoliņa

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas 8.klavierspēles klases audzēkne