Saksofona diena Jēkabpilī
10.12 2017

Saksofona diena Jēkabpilī

6. decembrī A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā viesojās Latvijas vadošais saksofonu kvartets - Rīgas saksofonu kvartets, kas pastāv jau 25 gadus. Šī kvarteta dibinātājs un vadītājs ir Artis Sīmanis, kurš ilgu laiku bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un devis ļoti lielu ieguldījumu saksofonistu apmācībā un saksofona popularizēšanā Latvijā.

Rīgas saksofonu kvarteta mūziķi ir ne tikai lieliski izpildītāji, bet arī pieredzes bagāti pedagogi un Jēkabpilī bija ieradušies, lai pasniegtu meistarklases. Ar jaunajiem saksofonistiem strādāja Katrīna Kivleniece, Baiba Tilhena, Ainārs Šablovskis un Artis Sīmanis. Vairāku stundu garumā viņi apmācīja mūsu jaunos mūziķus saksofona spēles dažādos elementos, dalījās pieredzē un iedvesmoja viņus turpmākajai saksofona spēles apmācībai.

Kā kulminācija šim pasākumam bija noslēguma koncerts, kurā piedalījās gan meistarklašu audzēkņi, gan Rīgas saksofonu kvartets.

Koncerta noslēgumā spēlēja saksofonu koris, kurā plecu pie pleca kopā muzicēja jaunie saksofonisti, viņu skolotāji un Rīgas saksofona kvarteta mūziķi. Tas visiem bija ļoti saviļņojošs brīdis un iedeva vēl lielāku motivāciju turpmākajā attīstībā.

Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šo pasākumu un visiem, kas atnāca baudīt lielisko noslēguma koncertu!

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas vadītājs Jānis Briška