Rudens un kamermūzika
10.11 2022

Rudens un kamermūzika

Katram cilvēkam rudens asociējas ar savu krāsu un noskaņojumu. Dažiem rudens šķiet kā dzīvespriecīgs mākslinieks, citiem tas saistās ar jautrām košo lapu rotaļām, kādam citam ar bagātīgu sēņu sezonu.  Līdzās nemitīgām norisēm dabā, rudens nav iedomājams bez kamermūzikas. Arī šī gada rudens neizpaliek bez skaistās tradīcijas Rudens kamermūzikas dienas koncertiem. Svarīgi zināt, ka šis projekts dzīvo nu jau piecpadsmito sezonu un kļuvis par neatņemamu Jēkabpils novada kultūras dzīves daļu. Jāatzīmē, ka Rudens kamermūzikas dienu iedibinātājs ir Jēkabpils Tautas nama direktors un komponists Aigars Godiņš. 

Esam gandarīti, ka šoruden par to saturu rūpējās A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi, pedagogi, kā arī skolas un pilsētas kamerorķestri un jaunās ērģelnieces.

Pateicoties mūzikas skolas iniciatīvai un Jēkabpils novada kultūras pārvaldes atbalstam, 21. oktobrī uz Krustpils kultūras centra skatuves pulcējās Jēkabpils, Līvānu, Pļaviņu un Viesītes mūzikas skolu jaunie mūziķi, pedagogi, koncertmeistari un skolu radošie kolektīvi.

 

26. oktobrī uz tās pašas skatuves dēļiem satikās un klausītājus iepriecināja brālis un māsa, Madara un Daumants Liepiņi. Siltas sajūtas izraisīja augsti profesionālais sniegums un izvēlētais repertuārs, kas dziļi sasaucās ar rudens noskaņām un atmiņām par tikko aizgājušo vasaru. Madara ar ģimeni ir pārcēlusies uz dzīvi Jēkabpilī un šobrīd uzsākusi pedagoga darbu mūzikas skolā.

 

5. novembrī Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā izskanēja mūzikas skolas un pilsētas apvienotā kamerorķestra un jauno ērģelnieku koncertprogramma, kurā romantiskā mūzika mijās ar baroka laikmeta kompozīcijām. Kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Bergs. Solistes – mūzikas skolas čella spēles skolotāja Lauma Liepiņa un jaunās ērģelnieces Loreta Lazdiņa un Elīna Beļinska.

 

vairāk attēli GALERIJĀ

 

Šajā mācību gadā A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skola svinēs 65. dzimšanas dienu. Aicinām Jēkabpils pilsētas un novada iedzīvotājus sekot līdzi skolas pasākumu afišai,  priecāties kopā, kā tas arī svētkiem piederas!

Kļavlapu putenī stāvēt, dvēseli atvērt rudens smaržām,

Sajust rudens elpu sevī plūstam, krāsainu gaismu ietekam.

Kļavlapu putenī stāvēt, savu sapni rokās satvert, pret debesīm pacelt,

Ļaujot rudens gaismai svētīt to!