Renārs Tomašickis uz Rīgas operas skatuves
29.05 2017

Renārs Tomašickis uz Rīgas operas skatuves

Nebijis notikums skolas pastāvēšanas vēsturē. 5. kora klases audzēknis Renārs Tomašickis tika uzaicināts dziedāt Riharda Vāgnera operā "Tanheizers" Jaunā Ganiņa lomu. 23. maijā notika operas pirmizrāde, kurā veiksmīgi debitēja mūsu skolas dziedātājs.

Pēc valsts konkursa uzvaras, mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas  pasniedzēja Zigrīda Krīgere bija tā, kura pārliecinoši piedāvāja Renāram apgūt operas solo dziedājumu, un līdzās Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem, apgūto materiālu atrādīt Rīgas operas orķestra galvenajam diriģentam Mārtiņam Ozoliņam. Operas "Tanheizers" režisors un scenogrāfs ir no Somijas.  Operas radošā grupa atzina Renāra dziedājumu par skanīgāko, un tika piedāvāts dziedāt pirmizrādē, kas ir liels gods katram pieaugušam operas solistam.

Pēc izrādes, saviesīgā pasākumā, operas direktors Zigmārs Liepiņš novēlēja Renāram pēc 20 gadiem nodziedāt pašu Tanheizera lomu. Atzinīgus vārdus saņēmām no operas orķestra diriģenta Andra Veismaņa, kurš uzaicināja Renāru dziedāt kopā ar viņa vadīto Vidzemes simfonisko orķestri Cēsu koncertzālē augusta un septembra mēnešos. Sirsnīgus apsveikuma vārdus izteica Sonora Vaice un daudzi, daudzi apsveica jauno dziedātāju no Jēkabpils.

Būs iespēja operu vēlreiz noskatīties 10. jūnijā, un 18. novembrī ar Renāra piedalīšanos.

Ļoti lepojos ar savu centīgo, mērķtiecīgo un drosmīgo audzēkni Renāru Tomašicki. Paldies Renāra vecākiem , kuri nesavtīgi ziedoja laiku un naudu, lai vestu zēnu uz vairākiem mēģinājumiem Rīgā. Ceru, ka vēl piedzīvošu savā pedagoģiskajā mūžā Renāra turpmākos panākumus vokālajā mākslā. Esmu laimīga skolotāja!
Paldies!

Renāra vokālā pedagoģe Anita Cinkmane