Reģionālais konkurss mūzikas literatūrā Edvardam Grīgam – 180!
11.04 2023

Reģionālais konkurss mūzikas literatūrā Edvardam Grīgam – 180!

5.aprīlī A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas vecāko klašu komanda „ Līnijkopa”, kuras sastāvā bija Anete Bērziņa (7.kora kl.), Elīna Beļinska (9.klavieru kl.), Līna Gogule (8.kora kl.), Loreta Lazdiņa (7.klavieru kl.) un Eleonora Leišavniece (8.kora kl.) Komanda piedalījās konkursā, kas veltīts Edvarda Grīga daiļradei. Konkursā meitenes izlozēja pirmo kārtas numuru un visas konkursa katergorijas atklāja kā pirmā komanda.

Konkursam bija jāsagatavo radoša komandas prezentācija, kā arī prezentācija par vienu mūzikas kompozīciju no 2 svītām „ Pērs Gints”. Te lielu pateicību izsakām Loretai Lazdiņai par sacerēto Variāciju par „Rīta” tēmu. Skaņdarbs tika sacerēts klavierēm, flautai un zvaniem. Skaņdarba pirmatskaņojums aizkustināja žūriju un palīdzēja komandai iegūt maksimālo punktu skaitu.

Konkursā komanda pildīja arī elektronisku testu par E.Grīga biogrāfiju un daiļradi, atpazina mūzikas tēmas pēc dzirdes, kā arī darbojās ar informācijas avotiem, meklējot atbildes uz dažādiem jautājumiem par E.Grīgu.

Šim konkursam meitenes gatavojās gan individuāli – klausoties mūzikas tēmas, iepazīstot plašu informācijas klāstu par komponista biogrāfiju un radīto mūziku, bet daudz ideju un laika tika ieguldīts, lai sagatavotu radošu komandas prezentāciju un prezentāciju par vienu no svītas daļām.

Ieguldītais darbs un laiks vainagojās panākumiem, komanda „ Līnijkopa” ieguva III pakāpes diplomu!

Kā atsevišķa kategorija šajā konkursā bija kompozīciju prezentācija, kurā varēja piedalīties ikviens audzēknis ar savu radīto skaņdarbu vai tautasdziesmu apdari. Šajā kategorijā Loreta Lazdiņa piedalījās ar savu pirmo klavieru miniatūru „Apmaldījies mežā” un ieguva I pakāpes diplomu!

Izsaku lielu pateicību meitenēm – Anetei, Elīnai, Līnai, Loretai, Eleonorai par ieguldīto laiku, darbu, radošām idejām un komandas garu!

Paldies audzēkņu vecākiem un skolas vadībai par atbalstu!

Skolotāja Agnese Grudinska