Radīsim svētku noskaņu!
25.11 2017

Radīsim svētku noskaņu!

Man patīk dzīvot šajās skaņās un to vibrācijas laist caur sevi. Tajās ir kaut kas dziedinošs. Katrā mūzikas skaņdarbā ir kaut kas ļoti pacilājošs un cilvēkam vajadzīgs. Mūzika ir tā, kas ved mūs ārpus šīs pasaules ierobežotības. Es spēlēju, lai dalītos ar citiem un sauktu citā pasaulē līdzi arī viņus.

/Pianiste Jautrīte Putniņa/

Ar vārdu var pateikt daudz.  Tāpat ir ar mūziku. Cilvēka balss, instrumenta tembrs spēj pacelt cilvēka dvēseli neiedomājamos augstumos un padarīt to labāku, bagātāku, cēlāku.

Skolotājs, kurš māca mūziku, ir savā veidā burvis. Iedomāsimies! Klavieru melnbalto taustiņu labirints, vijoles dvēseliskums, saksofona spožums, čella vibrācija, flautas trauslums un balss valdzinājums. Skolotāja lielais uzdevums ir atvērt šīs bērnam nezināmās pasaules durvis, uzburt gribasspēku un ar centīga darba līdzdalību, iekustināt prātu, emocijas, veidojot viņa dvēseli bagātāku.

Par mūzikas spēku, dvēseles plašumu un emociju lidojumu A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kolektīvs aicina pārliecināties visus jēkabpiliešus, apkārtējo novadu iedzīvotājus, apmeklējot mūsu skolas 60 gadu jubilejas koncertu "Ieklausies un sajūti" 3. decembrī plkst. 12.30, Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā.

Koncertā piedalās mūzikas skolas kamerorķestris (diriģents Mārtiņš Bergs), meiteņu koris (diriģente Diāna Vaice), zēnu koris (diriģentes Agnese Levinska, Agnese Grudinska) un solisti – Megija Romanovska (balss), Sintija Skruzmane (balss), Agnese Korņejeva (vijole), Laura Lelde Kalviša (flauta), Renāte Zekante (balss), Artūrs Vīndedzis (saksofons), Juris Ķietis (balss), Normunds Lucijanovs (marimba). Koncertmeistari – Anna Korņejeva, Ligita Tuntule, Aļona Vīndedze, Iveta Serkova.

Ieeja par ziedojumiem baznīcai.

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka