Pianistu panākumi konkursos Balvos un Daugavpilī
27.04 2023

Pianistu panākumi konkursos Balvos un Daugavpilī

Pagājusī nedēļas nogale vairākiem Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas jaunajiem pianistiem un viņu skolotājiem izvērtas itin spraiga – 21. aprīlī Balvos norisinājās XV Latgales Jauno pianistu konkurss, bet 22. aprīlī Daugavpilī notika 2. Starptautiskā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursa fināls.

Konkursā Balvos savu spēlētprasmi demonstrēja 30 jaunie pianisti no 11 mūzikas skolām. No Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas konkursā piedalījās 2. klavieru klases audzēknis Oskars Grinšpons (skolotāja Antra Korņejeva), kurš parādīja muzikāli un tehniski teicamu sniegumu un ieguva 1. vietu.

Uz Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursa finālu pēc 1. kārtas rezultātiem tika izvirzīti 3 Jēkabpils jaunie pianisti – Madara Kalviša (skolotāja Antra Korņejeva), Rūdolfs Pusbarnieks (skolotāja Aļona Vīndedze) un Milana Černova (skolotāja Antra Korņejeva). Konkursā piedalījās 24 dažādu specialitāšu jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas. Spēcīgajā konkurencē Madara, Rūdolfs un Milana parādīja atzīstamu sniegumu un saņēma Sudraba diplomus.

Šī mācību gada konkursu maratons pamazām tuvojas nobeigumam un ir liels prieks par mūsu skolas pianistu spožo veikumu! Paldies audzēkņiem par centību un neatlaidību, vecākiem par atbalstu, skolotājiem par profesionālismu un radošumu!

Skolotāja Antra Korņejeva