Panākumi XIV Starptautiskajā Brāļu Mediņu Jauno pianistu konkursā
16.03 2024

Panākumi XIV Starptautiskajā Brāļu Mediņu Jauno pianistu konkursā

9. martā jau 14. reizi 56 jaunie pianisti no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām un vidusskolām pulcējās mājīgajās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas telpās, lai apliecinātu savu muzikālo un pianistisko varēšanu. Jauno mūziķu sniegumu  vērtēja starptautiska žūrija – profesori Normunds Vīksne, Ventis Zilberts, Juris Kalnciems, Māris Švinka, asociētā profesore Inga Maknavičiene un Valgas Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Lenel Rand. Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolu konkursā pārstāvēja 2 audzēknes – Madara Kalviša ( skolotāja Antra Korņejeva) un Loreta Lazdiņa ( skolotāja Iveta Serkova). Madara Kalviša parādīja spilgtu un pianistiski nevainojamu sniegumu, 1. grupā ( 1.- 2. klase) iegūstot 1. vietu. 4. grupas ( 7. – 9. klase) dalībniece Loreta Lazdiņa ieguva Atzinību par veiksmīgu sniegumu konkursā. Paldies abām meitenēm par lielo darbu un uzņēmību, gatavojot konkursa programmu, kā arī meiteņu vecākiem par atbalstu gan konkursa programmas apguves procesā, gan konkursa dienā!

Skolotāja Antra Korņejeva