Panākumi XIII Starptautiskajā Brāļu Mediņu jauno pianistu konkursā
20.03 2023

Panākumi XIII Starptautiskajā Brāļu Mediņu jauno pianistu konkursā

11. martā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notika XIII Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss, kurā šogad piedalījās 52 jaunie mūziķi no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām. Konkursantiem bija jāatskaņo 3 skaņdarbi un programmā obligāti jāiekļauj brāļu Mediņu skaņdarbs. Konkurss paralēli norisinājās divās zālēs un dalībniekus vērtēja divas žūrijas, kurās darbojās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesori, kā arī klavierspēles skolotāji no Klaipēdas un Rīgas.

No Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas konkursā piedalījās 3 audzēkņi. Rezultāti mūs patiesi iepriecināja – Oskars Grinšpons ( skolotāja Antra Korņejeva) – 1. vieta; Loreta Lazdiņa (skolotāja Iveta Serkova) – 2. vieta; Milana Černova ( skolotāja Antra Korņejeva) – 2. vieta.

Paldies konkursa organizatoriem par lielisko konkursa organizāciju un dāsnajām balvām, audzēkņiem par spilgto muzicēšanu un vecākiem par atbalstu!

Skolotāja Antra Korņejeva