Panākumi vokālistu konkursā Aiviekstes lakstīgalas 2017
06.05 2017

Panākumi vokālistu konkursā Aiviekstes lakstīgalas 2017

Šī gada 29. aprīlī Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskolā notika Jānim Zāberam veltīts zēnu vokālistu konkurss "Aiviekstes lakstīgalas 2017". Konkurss notiek ikgadēji kopš 1999. gada, kura galvenais mērķis ir attīstīt un veicināt jauno zēnu vokālistu profesionālo izaugsmi, aktivizēt bērna balss dabīgo skanējumu, kā arī saglabāt un popularizēt tenora Jāņa Zābera muzikālo mantojumu.

Šogad konkursā piedalījās aptuveni 40 dalībnieki no 19 Latvijas pilsētām un novadiem. Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu pārstāvēja divi audzēkņi, kuri saņēma godalgotās vietas. Konkursantus vērtēja žūrija, kuras priekšsēdētājs bija Dainis Kalns un žūrijas komisija – Kārlis Miesnieks, Ansis Sauka, Aleksandrs Zeimuļs – Priževoits, Jānis Kļaviņš.

Grupā 9 – 11 gadi 1. vietu ieguva Juris Ķietis (sk. Agnese Levisnska, kcm. Zita Bodža)

Grupā 16 – 18 gadi 1. vietu ieguva Ardis Avotiņš (sk. Agnese Levinska, kcm. Zita Bodža)

Pirms rezultātu paziņošanas vīru koris "Ķekava" (vadītājs Arvīds Platpers) priecēja dalībniekus un pedagogus ar  muzikāliem priekšnesumiem.

Paldies skolotājai un audzēkņiem par ieguldīto darbu! Sveicam un suminām ar gūtajiem panākumiem!

Skolotāja Zita Bodža