Osokina Brīvības festivāls Ukrainai 2024
02.04 2024

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai 2024

23.marta rīts Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas 7. klavieru klases audzēknei Milanai Černovai atnāca satraukums pilns – viņa devās uz Rīgu, lai piedalītos pazīstamā pianista Andreja Osokina rīkotajās jauno pianistu meistarklasēs kultūrtelpā Ola Foundation. Šīs meistarklases bija viens no Osokina brīvības festivāla Ukrainai 2024 pasākumiem. Lai gūtu iespēju apmeklēt meistarklases, Milana piedalījās konkursā, sūtot gan spēlēto skaņdarbu video, gan motivācijas vēstuli. Meistarklases vadīja pazīstamie pianisti Sergejs Osokins, Andrejs Osokins un Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģe Ilze Treija. Meistarklasēs piedalījās 9 jaunie pianisti no dažādām Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām. Meistarklasēs valdīja ļoti radoša, jaunos talantus atbalstoša atmosfēra, meistarklašu vadītāju augstais profesionālisms un labvēlīgā attieksme. Arī pats Andrejs Osokins visas dienas garumā atbalstīja meistarklašu dalībniekus.

Meistarklašu noslēgums bija 26. martā, kad Pāvula Jurjāna mūzikas skolā notika meistarklašu dalībnieku un Andreja Osokina koncerts. Koncertā valdīja brīnišķīga atmosfēra, jaunajiem mūziķiem tie bija īsti klaviermūzikas svētki – bija gan publikas aplausi, gan ziedi, gan foto. Koncerta noslēgumā ar R. Šūmaņa un F. Šopēna skaņdarbiem uzstājās Andrejs Osokins, rādot jaunajiem pianistiem mērķi, uz kuru tiekties.

Gan meistarklases, gan koncerts notika Osokina Brīvības festivāla Ukrainai ietvaros. Vislielākā pateicība Andrejam Osokinam gan par atbalstu Ukrainas brīvības cīņām, gan par radīto iespēju Latvijas talantīgajiem jaunajiem pianistiem pilnveidot savu pianistisko meistarību pie izciliem pedagogiem! Paldies Milanas vecākiem par atbalstu un, protams, Milanai par spilgto sniegumu gan meistarklasēs, gan  koncertā un neatlaidību sava talanta attīstīšanā!

Skolotāja Antra Korņejeva