Nora Novikas XI  Starptautiskais Mazās kamermūzikas konkurss
03.05 2023

Nora Novikas XI Starptautiskais Mazās kamermūzikas konkurss

No 12. – 14. aprīlim Mārupes Mūzikas un mākslas skolā notika Noras Novikas XI Starptautiskais Mazās kamermūzikas konkurss. Šis konkurss izveidojies 2006. gadā Mārupē kā patstāvīgs kamermuzicēšanas konkurss-   tā turpinot Latvijā iesākto kamermuzicēšanas tradīciju mūzikas skolās.

Konkursā piedalījās dažādi ansambļi, sākot no klavieru duetiem un beidzot ar lieliem kameransambļiem. Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija - Raffi Haradžanjans /komisijas priekšsēdētājs/Latvija/, Džeimss Kerbijs /Apvienotā Karaliste/, Andris Arnicāns /Latvija/, Viktors Zadniks /Slovēnija/, Māris Lasmanis /Latvija/.

Muzicējot ansambļos, mūsu audzēkņi guva jaunu pieredzi kolektīvajā muzicēšanā un kategorijā “Klavieru ansambļi”  sasniedza izcilus rezultātus!

I vieta meiteņu klavieru ansamblim:

Melānija Griška (1.kl.) un Lauma Avena  (2.kl.);

I vieta zēnu klavieru ansamblim:

Rūdolfs Pusbarnieks (4.kl.) un Reinis Jānis Romulāns (5.kl.).

Abus klavieru ansambļus konkursam sagatavoja skolotāja Aļona Vīndedze.

II vietu kategorijā “Mazie instrumentālie kameransambļi” ieguva skolotājas Jeļenas Skurjates trio,  kurā muzicēja Vladislava Skurjate (vijole), Margarita Romanovska (vijole) un Milana Černova (klavieres). Milanai Černovai konkursam sagatavoties palīdzēja viņas klavieru skolotāja Antra Korņejeva.

Pēc konkursa rezultātu paziņošanas un apbalvošanas ceremonijas notika laureātu koncerts, kur abi klavieru ansambļi atskaņoja žūrijas izvēlēto skaņdarbu.

Paldies bērniem par izturību konkursa dienā, kuru pavadījām kopā gan muzicējot, gan klausoties mūziku, gan apmeklējot kinoseansu!

Liels paldies vecākiem par skaistajiem tērpiem un uzmundrinājumu!

Paldies skolotājām Aļonai Vīndedzei, Jeļenai Skurjatei un Antrai Korņejevai!

Skolotāja Aļona Vīndedze