Mūzikas teorētisko mācību priekšmetu festivāls „Stilu karuselī”
02.02 2024

Mūzikas teorētisko mācību priekšmetu festivāls „Stilu karuselī”

1.februārī Latgales Mūzikas un Mākslas vidusskolā noritēja mūzikas teorētisko mācību priekšmetu festivāls „Stilu karuselī”, kurā piedalījās arī komanda no A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas. Komandas sastāvā bija Milana Černova (7.klavieru klase), Loreta Lazdiņa (8.klavieru klase), Līna Gogule (9.kora klase).

Festivālā meitenes startēja gan katra individuāli, papildinot komandas kopējo punktu skaitu, gan komandā, piedaloties radošās komandu spēlēs „Stila erudīts”. Individuālajos uzdevumos meitenes strādāja ar dažāda stila melodijām – papildinot trūkstošos nošu ilgumus, ritmu veicot melodiju kļūdu labojumus. Savukārt komandā analizēja 10 mūzikas fragmentus, nosakot mūzikas stilu, un no mākslas un mūzikas stilu kolāžas, jeb saņemto materiālu klāsta (fotogrāfijām, gleznu reprodukcijām, skaņdarbu nošu fragmentiem, komponistu un mākslinieku portretiem, skaņdarbu un mākslas darbu nosaukumiem, arhitektūras un tēlniecības mākslas darbu foto) bija jāizvēlas savas komandas izlozētā mākslas/ mūzikas stila raksturojošie elementi.

Meitenes veiksmīgi startēja katra individuāli, kā arī komandā, kā rezultātā 11 mūzikas skolu komandu konkurencē tika iegūta I vieta!

Esmu ļoti pateicīga Milanai, Loretai, Līnai par atsaucību, ieguldīto darbu un veltīto laiku, kas pavadīts gatavojoties konkursam!

PALDIES audzēkņu vecākiem un skolas vadībai par atbalstu!

Paldies Latgales Mūzikas un Mākslas vidusskolas kolektīvam par festivāla rīkošanu un sirsnīgo uzņemšanu!

Skolotāja Agnese Grudinska