Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu koncerti Jēkabpils pilsētas baznīcās.
13.07 2022

Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu koncerti Jēkabpils pilsētas baznīcās.

Nometa saule pa mākoņu spraugām dzeltenus ielāpus

Zaļajā zālē, uzartos laukos.

Savācu plūstošo, kaistošo dzintaru visos tukšajos traukos.

Visus prāta un dvēseles brīvos kaktus piekrāvu pilnus,

Lai tumšos un vējainos rudens vakaros un garajās ziemas naktīs

Var pasmelt un veldzēties zudušās vasaras viļņos.

/Junipers/

Vasaras krāšņums, gaismas pārpilnība, brīnišķie saulrieti Daugavas ūdeņos ir tie, kas mūs šobrīd saviļņo. Līdzās dabas burvībai dzīvo arī citas skaistas lietas, kuras ikdienas steigu mazliet nomierina.

Katru gadu Jēkabpilī ar košu kultūras programmu tiek svinēti pilsētas svētki. Arī šovasar tie izskanēja ar gaumīgu saturu. Vieni no koncertprogrammas veidotājiem bija arī mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Sadarbībā ar Jēkabpils novada kultūras pārvaldi realizējām ideju par vakara koncertiem trīs Jēkabpils baznīcās. Ņemot vērā to, ka ir vasaras vidus, kolēģi un audzēkņi atpūšas no sarežģītā mācību gada, darba kvalitāti, instrumentu skanējumu tas neietekmēja. Ērģeles, balsis un orķestra instrumenti skanēja brīnišķīgi!

Jēkabpils Svētās Jaunavas Marijas dzimšanas Romas katoļu baznīcā muzicēja – trompetisti Toms Lazdāns, Renards Žagars, vijolniece Agnese Korņejeva, skolas absolventi Anna Gbriela Kuzmova, Linards Samuls, Valts Urtāns, kā arī jaunās ērģelnieces Loreta Lazdiņa, Alise Zvejniece, Elīna Beļinska. Koncertprogrammu veidoja un pavadījumus spēlēja skolotāja Anna Korņejeva.

Spodras Purviņas foto

Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā – koncertprogrammas veidotājas un koncertmeistares, skolotājas Anita Cinkmane un Baiba Betlere. Jauno ērģelnieku sniegumu papildināja kora klases audzēkņu Kristas Vidžes un Laura Siliņa solo dziedājums, kā arī Aglonas bazilikas kora skolas audzēkņu Sintijas Indrikovas un Annijas Leikumas skanīgās balsis.

Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā klausītājus iepriecināja kora klases audzēkne Līna Gogule, skolotāji Agnese Levinska, Valts Urtāns, absolventi Anna Gabriela Kuzmova, Katrīna Lipska un Linards Samuls. Paldies Ivetai Serkovai un Ligitai Tuntulei par koncertmeistara darbu!

Šī vasara smaržo pēc liepām

Pēc pienenēm, medus un mājām

Pēc sēņu un melleņu lietiem

Un peļķēm, kur pabradāt kājām