Mūzikas skolas audzēkņi apmeklē P.Čaikovska baletu „Apburtā princese”
28.03 2024

Mūzikas skolas audzēkņi apmeklē P.Čaikovska baletu „Apburtā princese”

17.martā A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi devās uz Latvijas Nacionālo Operas un Baleta izrādi „Apburtā princese”.

Priecājos, ka šo tradīciju mums izdodas saglabāt un audzēkņu atsaucība ar katru gadu ir arvien lielāka.

Šoreiz mūsu operas nama apmeklējums tika bagātināts arī ar ekskursiju caur operas nama vēsturiski nozīmīgiem notikumiem un aizskatuves telpām, kur ikdienā apmeklētāji netiek ielaisti. Uzzinājām dažādus interesantus faktus gan no opernama vēstures, gan būvniecības, kā arī mums bija iespēja būt uz operas lielās skatuves, uz kuras muzicējuši tik daudzi pasaules slaveni mūziķi!

Balets „Apburtā princese” bija brīnišķīga izrāde ar skaistu mūziku, horeogrāfiju, scenogrāfiju. Vairākiem no mūsu audzēkņiem šī bija pirmā, apmeklētā baleta izrāde un pirmā reize, kad savām acīm varēja vērot skaisto opernamu mūsu galvaspilsētas sirdī.

No audzēkņu atsauksmēm:

„man patika ekskursija, jo varēja uzkāpt uz skatuves, redzēt aizkulises un uzzināt jaunus faktus... balets bija ļoti skaists. Noteikti gribētu vēlreiz braukt un ieteiktu arī citiem...

„Iespēja doties uz baletu „Apburtā princese” bija burvīgs piedzīvojums. Lai gan balets notika diezgan ilgi, es izbaudīju katru cēlienu. Ekskursija bija ļoti izglītojoša. Man patika apskatīt aizkulises un izprast, kā tas viss notiek, ko mēs redzam tikai no malas. Man ļoti patika, paldies par iespēju!”

„Man ļoti patika ekskursija, kuras laikā varēja izstaigāt gandrīz tukšo opernamu, varēja labi apskatīt lielās zāles rakstus un rotājumus, kā arī uzzināt ko jaunu. Uz baletu es gribētu aizbraukt vēlreiz!”

„Balets bija patiešām augstā līmenī – gan horeogrāfija, gan muzikālais sniegums. Tā kā esmu klasiskās mūzikas cienītāja, šī baleta izrāde man sagādāja patiesu kultūras baudījumu.”

„man ļoti patika. Ekskursijas laikā redzēju vietas operas namā, kas ikdienā nav pieejamas. Es biju pirmo reizi un nenožēloju, ka aizbraucu. Man ļoti patika arī izrāde. Ja būtu iespēja, es noteikti aizbrauktu vēlreiz.”

Šī diena audzēkņiem palikusi atmiņā, ka skaists un emocionāls baudījums. Ceram, ka mēs kā pedagogi esam radījuši vēlmi te atgriezties gan kā skatītājiem un, kas zin, varbūt arī kā māksliniekiem!

Liela pateicība skolas vadībai par atbalstu idejas realizēšanā!

Sk.A.Grudinska