Muzikālā pēcpusdiena
08.05 2017

Muzikālā pēcpusdiena "Komponistam Jāzepam Mediņam – 140"

28. aprīlī mūsu skolā ciemojās Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi un viņu mūzikas literatūras skolotāja Maija Kīne, jo tika rīkota kopīga muzikālā pēcpusdiena "Komponistam Jāzepam Mediņam – 140". 

Par komponista dzīvi un daiļradi, viņa brāļiem - Jāni un Jēkabu, stāstīja Pļaviņu MS audzēkņi, bet skolotāja stāstīto papildināja ar interesantiem faktiem par Jāzepa Mediņa valodu prasmēm. 

Uz ekrāna mainījās fotogrāfijas no Jāzepa Mediņa dzīves mirkļiem. Skolotāja lasīja Jāņa Mediņa atmiņas, kā radies komponista vokālais darbs "Sapņojums". Klausītājiem bija iespēja noskatīties koncerta ierakstu, kur šis darbs skan Elīnas Šimkus un Liepājas simfoniskā orķestra izpildījumā. 

Audzēkņu stāstījums mijās ar komponista brāļu Jāņa un Jēkaba Mediņu  klavieru miniatūrām, ko atskaņoja mūsu skolas audzēknes Elza Eglīte ( Jēk. Mediņš "Polka"), Evelīna Podniece (Jānis Mediņš "Vainadziņš" Nr.2., Nr.5 ) un Daniela Grugule ( Jānis Mediņš "Daina" Nr.6 Fa#). 

                      

Pasākuma izskaņā ciemiņi visus cienāja ar speciāli šai pēcpusdienai sarūpētām konfektēm, kuras rotāja uzraksts "Jāzepam Mediņam – 140".

Paldies Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņiem un skolotājai M. Kīnei, mūsu skolas audzēknēm un viņu skolotājai Antrai Korņejevai par kopīgo darbu šī pasākuma organizēšanā, par sirsnību un pozitīvajām emocijām, ko guva klausītāji.

Skolotāja Silvija Strade