Mājupceļš ar uzvaru!
30.01 2023

Mājupceļš ar uzvaru!

Ar šādiem vārdiem varētu raksturot Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas 6. klavieru klases audzēknes Milanas Černovas, skolotājas Antras Korņejevas un Milanas vecāku noskaņojumu, 25. janvāra vakarā atgriežoties no Jautrītei Putniņai veltītā Starptautiskā jauno pianistu konkursa Valmierā. Milana pārspēja visus savas grupas konkurentus un izcīnīja 1. vietu! Jaunos pianistus vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, klavieru katedras vadītājs Juris Kalnciems, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Toms Ostrovskis, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas vecākais lektors pianists Mihkels Polls. Konkursā piedalījās 23 jaunie pianisti no Latvijas un Igaunijas. Pēc konkursa visi dalībnieki saņēma sava muzikālā snieguma rakstisku analīzi, un bijām gandarītas par Milanas klavierspēles augsto vērtējumu.

Šajā mācību gadā Milanai plānots piedalīties vēl vairākos konkursos, tāpēc jāvēl veiksme, neatlaidība un spēlētprieks!

Skolotāja Antra Korņejeva