Latgales svilpaunieki
10.03 2023

Latgales svilpaunieki

8. marta rītā Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas flautu duets Milana Kačanovska un Anna Gabriela Kuzmova devās uz Daugavpili, lai piedalītos VII Latvijas mūzikas skolu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle audzēkņu ansambļu konkursā Latgales svilpaunieki.

Konkurss pilcēja audzēkņus no Ogres, Kokneses, Līvānu, Preiļu un Daugavpils mūzikas skolām. Konkursu vērtēja profesionāla žūrija: Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļas pedagogi Staņislavs Gribusts un Natālija Saveļjeva, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un kamerorķestra Daugavpils Sinfonietta mežradznieks Māris Evelons. Žūrija mūsu skolas flautu duetam A grupā (dueti) piešķīra I vietas diplomu un balvu.

Kā atzīmēja žūrijas priekšsēdētājs Staņislavs Gribusts, priecē, ka ansambļu spēles kvalitāte, kopš pandēmijas laikiem, ir augusi un šāda veida konkursi un spēlēšana ansambļos ir lieliska pieredze, īpaši tiem, kas izvēlēsies savu dzīvi nākotnē saistīt ar profesionāla mūziķa karjeru.

Konkursam ansambli sagatavoja skolotāja Dārta Stašāne.

Ceram arī nākamgad vēl kuplākā skaitā pārstāvēs mūsu skolu ansambļu konkursos!

skolotāja Dārta Stašāne