Košās vasaras skaņās
14.08 2017

Košās vasaras skaņās

Mūsu skolas vasara aizsākās 4. jūnijā ar košu Vasarsvētku koncertu Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcā. Gaismas  un saules pielieto  Dievnamu sasildīja bērnu un jauniešu balsis, skolas kamerorķestra krāsas un dažādu solo instrumentu skanējums. Savukārt klausītāju siltie acu skatieni, sirsnīgie aplausi saviļņoja mūsu sirdis un radīja sajūtu, ka esam paveikuši lielu, svētīgu, vērtīgu darbu.

Katru gadu pavasarī Jēkabpils pilsētas pašvaldība apbalvo bērnus, jauniešus un skolotājus par izciliem  sasniegumiem Valsts un Starptautiskos konkursos. Arī mūzikas skolas administrācija pateicībā par ieguldīto darbu, pazaudētajām nervu šūnām, rod svētku noskaņu gan audzēkņiem, gan skolotājiem, dodoties ekskursijā. Un tādēļ, 7. jūnija rīta agrumā iepriekš minētajā kompānijā devāmies vienas dienas braucienā uz mūzikas, mākslas un vēju pilsētu – Liepāju. Mērķis bija iepazīstināt bērnus ar visu, kas pilsētā saistīts ar mūziku. Apskatījām Spoku koku, paspēlējām uz ielas esošus sitaminstrumentus, paciemojāmies mūziķu Slavas alejā, izjutām 18. gs. smaržu Sv. Trīsvienības baznīcā, aplūkojot Hercoga ložu, kurā sēdējis pats Kurzemes hercogistes valdnieks un protams, slavenās ērģeles, kuru stabuļu skaņas vareni  dunēja un piepildīja mūsu dvēseles ar neizsakāmu laimes sajūtu!

Tā kā jau iepriekš esam apceļojuši un iepazinuši jaunuzceltās Latvijas  koncertzāles Rēzeknē, Cēsīs, Alūksnē, nevarējām nepriecāties par Liepājas krāšņumu un lepnumu - koncertzāli "Lielais dzintars". Iepazinām iekštelpu košumu, neierasti acīm un sajūtām ēkas šķietamo, bet patiesībā  reālo slīpumu un izbaudījām koncertzāles burvību. Šajā dienā piedzīvotais deva iespēju atpūsties no ikdienas darba, rūpēm un atkal no jauna pārliecināja mūs par to, cik mūsu zeme ir krāšņa  un cilvēki tajā talantīgi, gudri, labestīgi!

Brīnišķīgs notikums mūsu skolas vēsturē, kas ir pastiprinājis košās vasaras krāsas ir tas, ka 5. kora klases audzēknis Renārs Tomašickis tika uzaicināts dziedāt Riharda Vāgnera operā "Tanheizers" Jaunā Ganiņa lomu. 23. maijā notika operas pirmizrāde, kurā veiksmīgi debitēja mūsu skolas dziedātājs.

Pēc spožās uzvaras Valsts konkursā, JVLMA vokālās nodaļas pasniedzēja Zigrīda Krīgere bija tā, kura pārliecinoši piedāvāja Renāram apgūt operas solo dziedājumu, un līdzās Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem, apgūto materiālu atrādīt Rīgas operas orķestra galvenajam diriģentam Mārtiņam Ozoliņam. Operas "Tanheizers" režisors un scenogrāfs ir no Somijas.  Operas radošā grupa atzina Renāra dziedājumu par skanīgāko, un tika piedāvāts dziedāt pirmizrādē, kas ir liels gods Renāram, viņa vecākiem un neizsakāms prieks viņa izcilajai skolotājai Anitai Cinkmanei! Būs iespēja operu vēlreiz noskatīties šī gada 18. novembrī ar Renāra piedalīšanos. Lepojamies arī par to, ka vasaras vidū Renārs ir kļuvis par NMV Rīgas doma kora skolas audzēkni!

8. jūlijā – Jēkabpils pilsētas svētkos mūzikas skolas uzdevums bija izdaiļot skolas skvēru ar skaņām. Jauku noskaņu radīja ģitāristu šūniņa un Imants Pulkstenis, kurš ir arī šī kolektīva iedvesmotājs, kā arī akordeona spēles skolotājs Almazs Šagapovs, viņa audzēkņi un ciemiņi no Daugavpils mūzikas vidusskolas.

Šī diena atnesa ilgi auklēta sapņa piepildījumu. Skolas skvērā augstu mastā tika pacelts Latvijas karogs, kas lepni plīvos un vēstīs par mūsu zemes krāšņumu, dāsnumu un cilvēku darbīgumu!

Laikā, kad saldi zied liepas, skolas kamerorķestris un meiteņu koris devās uz Cesvaini, lai satiktos Cesvaines vidusskolā un piedalītos skolas rīkotajā nometnē "Muzicējam savai pilsētai". Šī gada jūlija mēnesī Krustpils pils svinēja 780. gadskārtu, tādēļ nometnes laiks tika izmantots svētku programmas sagatavošanai. No 10. – 15. jūlijam bērni un jaunieši piedalījās orķestra un kora mēģinājumos, pārgājienos, ekskursijās un dāvana Krustpils pilij tapa nemanot. Priecājāmies līdz arī Cesvaines katoļu baznīcas draudzi, viņiem šajā nedēļā bija svētku diena, jo baznīcai apritēja 20 gadi. Dāvanu grozā nometnes dalībnieku, mūzikas skolas izcilāko solistu un diriģenta Mārtiņa Berga izlolota koncertprogramma.

Mārtiņš Bergs veic svētīgu darbu ne tikai strādājot ar bērnu un jauniešu  orķestriem, Jēkabpils pilsētas simfonisko orķestri, bet arī turpinot skaistu tradīciju Madonā, rīkojot Latviešu mūzikas svētkus ar meistardarbnīcām izcilu Latvijas mūziķu vadībā, augstvērtīgiem koncertiem vasaras vakaros nedēļas garumā, iesaistot  mūzikas skolu audzēkņus. Arī mūsu skolas jaunās pianistes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece iesaistījās šajās meistardarbnīcās. Sajūtot jauko atmosfēru, iepazīstot vienu no Latvijā atzītākajām pianistēm Agnesi Egliņu, kopdarbs varēja sākties. Garās darba stundās tapa meiteņu klavieru dueta programma un protams, solo skaņdarbi klavierēm, kuri tika atskaņoti Svētku noslēguma koncertā.

Esmu pārliecināta, ka arī jūsu vasara ir paskrējusi ātri. Vienam tā bija par aukstu, citam par īsu, bet par nokrišņu daudzumu gan nevar sūdzēties neviens! Vasara bija koša, vējaina un skaista!

Jaunajā mācību gadā kolēģiem, audzēkņiem un vecākiem novēlu uzdrīkstēties, līdzi just, mīlēt, sapņot un radīt!

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka