Konkurss mūzikas literatūrā un solfedžo „Pēterim Barisonam 120!”
08.04 2024

Konkurss mūzikas literatūrā un solfedžo „Pēterim Barisonam 120!”

4.aprīlī A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas komanda „Ziedu vija”, kuras sastāva bija Eleonora Leišavniece, Samanta Kuročkina, Elizabete Vasjkova, Edvards Vārpsalietis, Līna Gogule, piedalījās mūzikas literatūras un solfedžo konkursā „Pēterim Barisonam 120!”

Konkursam audzēkņi sagatavoja komandas prezentāciju, padziļināti apguva komponista biogrāfiju, daiļradi un analizēja P.Barisona kora dziesmas, kā arī atpazina pēc dzirdes P.Barisona radītos skaņdarbus.

Konkursa noslēgumā dalībnieki devās iepazīt komponista dzimto pusi- mājas „Skudras”, kā arī iepazina Vīgantes parku un estrādi. „Skudrās” mūs laipni sagaidīja muzeja vadītāja Jadviga Bukša un iepazīstināja ar komponista mūzikas instrumentiem, kā arī interesantiem komponista dzīves notikumiem.

Konkursa noslēgums izskanēja ar skaistu dalībnieku koncertu Staburaga saieta namā! Mūsu komandu te pārstāvēja Samanta Kuročkina (ped.Antra Korņejeva) ar A.Žilinska klavieru skaņdarbu „Ainava”.

Koncerta noslēgumā tika paziņoti konkursa rezultāti! Komanda „Ziedu vija” ieguva II vietu!

Liels paldies audzēkņiem par ieguldīto darbu un laiku!

Pateicamies skolas vadībai par atbalstu!

Paldies P.Barisona Aizkraukles mūzikas skolai un konkursa organizatorei B.Pētersonei par sirsnīgo uzņemšanu un emocijām piepildīto dienu! Šī diena paliks atmiņā kā ļoti īpaša, izzinoša un pieredzi sniedzoša gan audzēkņiem, gan pedagogiem!

Ped.A.Grudinska