Klavieru dueta panākumi Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā
24.10 2022

Klavieru dueta panākumi Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā

15. – 16. oktobrī RLB Zelta zālē notika 11. Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā jaunie mūziķi rādīja savu klavierspēles prasmi klavieru solo un četrrocīgā ansambļa kategorijās. Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija – Arta Arnicāne (Latvija / Šveice), Olga Palija (Ukraina / Lielbritānija), Slavomirs Vilks (Polija), Gintars Januševičs (Lietuva / Vācija). Konkursā piedalījās jaunie mūziķi no Latvijas, Igaunijas, Čehijas, Ķīnas, Somijas, Polijas, Ukrainas un Dānijas.

No Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas klavieru ansambļa kategorijā konkursā piedalījās klavieru duets Liene Bīrīte un Sofija Ūbele, bet solo kategorijā Milana Černova. Meitenes konkursam sagatavoja skolotāja Antra Korņejeva.  Ļoti veiksmīgs šis konkurss izrādījās klavieru duetam – meitenes ieguva 1. vietu, balvu par Jāņa Ķepīša skaņdarba labāko atskaņojumu, kā arī duetam tika uzticēts godpilnais pienākums ar V. A. Mocarta ,,Figaro āriju” atklāt konkursa laureātu koncertu RLB Zelta zālē. Milana Černova saņēma konkursa direktores Noras Lūses balvu ,,Meistarklase Ungurmuižā”. Šī konkursa diena visām 3 meitenēm izvērtās ļoti piepildīta un bagāta ar jauniem iespaidiem un  emocijām, klausoties dažādu valstu  jauno pianistu muzikālo sniegumu. Paldies meitenēm par neatlaidīgo darbu ne tikai skolas laikā, bet arī vasaras  brīvlaikā, sagatavojot konkursa programmu! Paldies meiteņu vecākiem par atbalstu gan konkursa dienā, gan gatavošanas procesā! Lai arī turpmākajos konkursos neizpaliek panākumi un spēlētprieks!

Skolotāja Antra Korņejeva