Klavieru dueta panākumi 12. Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā
18.10 2023

Klavieru dueta panākumi 12. Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā

14. – 15. oktobrī Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika 12. Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss. Latvijā šis ir viens no prestižākajiem jauno pianistu konkursiem, kurā piedalās pianisti no 5 – 23 gadu vecumam un žūrijā darbojas koncertējoši pianisti no vairākām valstīm – Arta Arnicāne ( Latvija / Šveice), Olga Paliy (Ukraina), Gintaras Januševičius ( Lietuva / Vācija), Slavomir Wilks ( Polija), Giulio Biddau ( Itālija), kuri speciāli bija ieradušies uz šo konkursu un 13. oktobrī sniedza arī koncertu Ventspils koncertzālē ,,Latvija”.

Šogad konkursā piedalījās jaunie pianisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un Zviedrijas klavieru solo un četrrocīgā dueta kategorijās. Viņu vidū bija arī klavieru duets no Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas Milana Černova un Elza Eglīte ( skolotāja Antra Korņejeva). Meitenes žūrijas vērtējumam piedāvāja skaistu un sarežģītu programmu, kurā ietilpa E. Grīga, J. Brāmsa un V. Gavriļina skaņdarbi. Žūrijas īpašu atzinību izpelnījās E. Grīga skaņdarbs ,,Rīts” no svītas ,,Pērs Gints”, ar kuru meitenēm tika uzticēts atklāt konkursa laureātu koncertu Zelta zālē. Dueta sniegumu žūrija novērtēja ļoti augstu, piešķirot 2. vietu gan Jēkabpils duetam, gan duetam no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas. Jāatzīmē, ka vecākajā grupā 1. vieta netika piešķirta ne solo, ne dueta kategorijās, jo profesionālās žūrijas vērtēšanas kritēriji bija ļoti stingri. Jēkabpils Mūzikas skolas audzēkņi kārtējo reizi apliecināja mūsu skolas augsto profesionālo līmeni, kas panākts ar pašaizliedzīgu audzēkņu un skolotāju darbu. Pateicība arī meiteņu vecākiem par materiālo atbalstu konkursa dalības maksas segšanā!

Skolotāja Antra Korņejeva