Karjeras nedēļas kaleidoskops
19.10 2014

Karjeras nedēļas kaleidoskops

13.oktobra rītā mūzikas skolas telpas pieskandināja bērnu balsis. Ciemos pie mums ieradušies b/d “Auseklītis” un “Zvaniņš” zinātkārie bērni! Mūzikas skolas audzēkņi un skolotāji sarūpējuši mazajiem ciemiņiem ekskursiju pa skolu un sirsnīgu koncertu, kuru klausoties, bērni iepazina dažādu instrumentu skanējumu. Sajūsma bija acīmredzama!
Mīļš paldies par darbu un ieinteresētību visiem mūzikas skolas skolotājiem!

13.oktobrī, plkst.16.30, skolas durvis vērām jaunajiem mūziķiem no Daugavpils mūzikas vidusskolas un klavierspēles skolotājai Elīnai Bambānei. Saulains laiks, skanīgas balsis, burvīgas saksofona un flautas skaņas piepildīja skolas gaišo, mājīgo kamerzāli. Ceram, ka kāds no mūzikas skolas absolventiem izrādīs interesi doties papildināt zināšanas mūzikā un pilnveidot instrumenta spēles prasmes Daugavpils mūzikas vidusskolā, kurā uz šo brīdi jau mācās trīs mūsu skolas audzēkņi.

 

14.oktobris. Skolas audzēkņu koncerts “Instrumentu parāde”. Koncerta programmā skanēja dažādu laikmetu komponistu radītā mūzika. Gaiši smeldzīgais “Adagio” no B.Marčello sonātes čellam, J.Vītola latviskā “Melodija” vijolei, koķetīgais regtaims flautu kvarteta atskaņojumā, P.Čaikovska “Sarkangalvīte un vilks” no baleta “Apburtā princese” klavieru dueta izpildījumā, saksofona balss un vēl daudzas citas jaukas melodijas skolas audzēkņu interpretācijā.

Sirsnīgs paldies audzēkņiem: Krišjānim Smilgam, Kristiānai Podniecei, Danielai Grugulei, Sonorai Filgitai Darbotei, Ksenijai Šlotskai, Lindai Popovai, Megijai Kļaviņai, Simonai Mūrniecei, Kristai Zelčānei, Normundam Lucijanovam, Oļegam Jakovļevam, Madarai Levinskai, Laurai Serkovai, Sintijai Sovanei, Elīzai Rēķei par piedalīšanos koncertā! Īpaša pateicība pedagogu komandai!
       

15.oktobris. Mūsu skolā viesojas M.g.psych. Inita Zarkeviča. Piedāvātā tēma skan “Kā saskatīt savā bērnā talantu”. 
Oskars Hakslijs ir teicis "Tas, kas tu esi, atkarīgs no trim faktoriem - no tavas izcelsmes, no tavas apkārtnes, un no tavas brīvās izvēles, ko tu ar savu izcelsmi un apkārtni esi izdarījis."
Auditorija – audzēkņu vecāki, skolotāji.

Iegūtās atziņas - "Vārdam ir dīvains spēks, tas var pacelt gaisā vai arī nogalināt tavu ticību. Ar vārdu sākas saruna, ar vārdu var aizsākties mīlestība un vārds var izraisīt karu. Vārds nav tikai komunikāciju iespēja, vārdam piemīt spēks iemīlēt bez pieskāriena un ievainot bez brūces. Vārds var būt kā mūris, kas apliecina tavu nostāju un vārds var būt tilts uz tālāko saziņu, saskarsmi."
"Neiespējamais bieži vien ir Nepamēģinātais!"

    

16.oktobris. Vidzemes koncertzāles “Vidzeme” apmeklējums. Brīnišķīga diena ceļojumam uz Vidzemes pērli ar mērķi iepazīt akustiski brīnišķīgo, arhitektoniski moderno koncertzāli un apskatīt telpas, kurās dzīvo un elpo A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola. Gida pavadībā devāmies iepazīt kinozāli, kurā tajā brīdī bērni gatavojās teātra mēģinājumam, ērģeļu zāli un lielo koncertzāli. Pavizinoties ar modernajiem liftiem, nokļuvām mūzikas vidusskolas telpās. Kamerzāli piepildīja flautas skaņas, uzburot impresionisma laikmeta komponista Kloda Debisī  radītās mūzikas burvību. Cēsu mūzikas vidusskolas 2.kursa studente Madara Briška, kura absolvējusi mūsu skolu, bija sarūpējusi mūsu grupai šo muzikālo pārsteigumu. Vakarā devāmies uz lielo koncertzāli, lai baudītu vijolnieka Raimonda Ozola jubilejas koncertu. Diena noslēdzās ar vieglu, patīkamu nogurumu, taču mūsu sirdis bija piepildījušās ar rudens krāsām un burvīgām vijoles skaņām.

    

17.oktobris. Skolas absolventu koncerts. Skolas kamerzālē gaismu ienesa J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas flautas spēles audzēknes Marita Gaidaša un Žanete Podniece, kā arī vijolnieks un jaunais komponists Ingus Grīnbergs. Klausītājus priecēja baroka un klasicisma laikmeta mūzika. Spilgti izpaudās Ingus komponista talants. Cik meistarīgi tika atskaņots paša komponētais skaņdarbs! Bravo! Labu noskaņu radīja jauno mūziķu stāstījums par skolas ikdienu, kuras lielākā daļa tiek pavadīta mācoties un spēlējot jau mūzika skolā iemīlēto mūzikas instrumentu un protams, pateicības vārdi mūsu skolas skolotājiem par iegūtajām prasmēm instrumentu spēlē un zināšanām teorētiskajos priekšmetos. Jāatzīmē, ka Žanete un Ingus piedalās Jēkabpils simfoniskā orķestra projektos. Paldies par atvēlēto laiku koncerta sagatavošanā! Īpašs paldies kolēģei un koncertmeistarei Ivetai Serkovai!