Jēkabpils pianistu panākumi konkursā ,,Latgales skicējums’’
29.11 2022

Jēkabpils pianistu panākumi konkursā ,,Latgales skicējums’’

25. novembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā notika V Jāņa Ivanova jauno pianistu konkurss ,,Latgales skicējums”. Konkursā piedalījās jaunie pianisti no Rēzeknes, Ludzas, Gulbenes, Madonas, Balvu, Kārsavas, Jēkabpils, Rīgas mūzikas skolām. Jauno mūziķu sniegumu vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas Klavieru katedras profesors, pianists Ventis Zilberts, PIKC NMV Emīla Dārziņa Mūzikas skolas Klavierspēles nodaļas vadītājs, pianists Rūdolfs Vanks un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģe Žanete Solovjeva. Arī Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas 3 jaunie pianisti  - Liene Bīrīte, Oskars Grinšpons un Milana Černova rādīja savu klavierspēles prasmi kompetentajai žūrijai. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotāja Antra Korņejeva. Izcils panākums 2. klases audzēknim Oskaram Grinšponam, kurš sīvā konkurencē ieguva 1. vietu un balvu par I. Arnes skaņdarba labāko atskaņojumu. Spilgtu un artistisku muzikālo sniegumu parādīja 6. klases audzēkne Milana Černova, iegūstot 2. vietu. Jāuzteic arī 2. klases audzēkne Liene Bīrīte, kura šajā konkursā guva vērtīgu pieredzi.

Paldies konkursa organizatoriem par skaistajām balvām laureātiem, par pārdomāto konkursa norisi un patīkamo  gaisotni! Paldies Milanas un Lienes vecākiem par transporta nodrošināšanu! Īpašs paldies Oskara vecmāmiņai par milzīgo atbalstu un darbu Oskara panākumu kaldināšanā! Veiksmi turpmākajos konkursos!

Skolotāja Antra Korņejeva