Jēkabpils  pianistiem izcili panākumi Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Koknesē
12.12 2022

Jēkabpils pianistiem izcili panākumi Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Koknesē

Kokneses Mūzikas skolā no 1. -3. decembrim video ierakstu formātā norisinājās XVII Starptautiskais klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss. Konkursā piedalījās 62 solisti un klavierdueti no Latvijas, Lietuvas, Apvienotās Karalistes. Jauno mūziķu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. No Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas žūrijas vērtējumam savus video nosūtīja 4 solisti un 1 klavierduets. Saņemot konkursa rezultātus, bijām ļoti iepriecināti un pat pārsteigti par žūrijas augsto vērtējumu mūsu jauno pianistu muzikālajam sniegumam – visi mūsu skolas konkursa dalībnieki ierindojās godalgotajās vietās. Visaugstāk žūrija novērtēja 1. grupas (7 -8 gadi ) jauno pianisti Madaru Kalvišu (skolotāja Antra Korņejeva), kura vienīgā savā grupa saņēma maksimālo punktu skaitu – 25, ieguva 1. vietu un žūrijas balvu! Izcils sniegums arī 4. grupas (13 – 14 gadi) klavieru duetam Milana Černova un Elza Eglīte (skolotāja Antra Korņejeva), kura sniegumu žūrija novērtēja ar 1. vietu un ļoti augstu punktu summu – 24.66.

Teicamu muzikālo sniegumu parādīja arī 4. grupas konkursantes Loreta Lazdiņa (skolotāja Iveta Serkova) un Milana Černova (skolotāja Antra Korņejeva), kā arī 1. grupas dalībniece Melānija Griška (skolotāja Aļona Vīndedze), kuras visas ieguva 2. vietas.

Šajā mācību semestrī Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas jaunie pianisti piedalījušies 4 konkursos un visos guvuši panākumus!

Gada nogalē ir laiks nedaudz atpūsties, pārdomāt paveikto un sākt gatavoties nākamajam darba cēlienam, kas būs ne mazāk piesātināts ar dažādiem konkursiem un citiem muzikāliem notikumiem! Lai visiem audzēkņiem, vecākiem, skolotājiem gaiši Ziemassvētki un darbīgs, skanīgs Jaunais gads!

Skolotāja Antra Korņejeva