Jaunā pianiste Daniela Grugule gūst izcilus panākumus starptautiskā konkursā Valmierā
06.02 2018

31. janvārī Valmierā norisinājās 23. Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās arī divas Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēknes – Elza Eglīte un Daniela Grugule (skolotāja Antra Korņejeva). Elza startēja A grupā (8 - 9) gadi, bet Daniela sacentās ar C grupas pianistiem (12 – 13) gadi.

Konkursā piedalījās jaunie pianisti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un sevišķi kupls dalībnieku pulciņš šogad bija ieradies no Igaunijas. Tā kā konkursā piedalījās liels dalībnieku skaits, kuri spēlēja apjomīgas programmas (sevišķi C un D grupu jaunie pianisti), tad konkurss paralēli notika divās vietās un strādāja divas starptautiskas žūrijas.

Izcilu rezultātu šajā konkursā uzrādīja Daniela Grugule, kura ieguva 1. vietu C grupā, saņēma augstu žūrijas vērtējumu un apsteidza visus 15 savas  grupas dalībniekus. Daniela konkursā izpildīja  V. A. Mocarta, F. Šopēna, Jēkaba Mediņa un J. Ivanova skaņdarbus.

Ir milzīgs prieks un gandarījums, ka Danielas neatlaidīgais darbs gan stundās, gan vingrinoties mājās,  ir nesis šādus augļus. Jāuzteic arī astoņgadīgā Elza, kurai šis konkurss ir devis vērtīgu pieredzi. Vislielākais paldies meiteņu ģimenēm par atbalstu ne tikai konkursā, bet arī ikdienas darbā!  Veiksmi un spēlētprieku arī turpmāk!

Skolotāja Antra Korņejeva