Festivāls
29.10 2017

Festivāls "Muzicē bērni!"

Zeltīto rudens lapu ceļš ved uz Pļaviņu pilsētas kultūras centru, kur projekta "Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2017" ietvaros izskanēja koncerts – festivāls "Muzicē bērni!".

Festivālā piedalījās kamermūzikas kolektīvi no Kokneses, Jēkabpils, Vecumnieku un, protams, Pļaviņu mūzikas skolas. Katram mūziķim spēlēšana kolektīvā – kameransamblī ir īpašs notikums. Festivāla koncertu vadīja operdziedātājs Juris Jope.

Jēkabpils Mūzikas skolu pārstāvēja 2  klavieru dueti: Elza Eglīte un Evelīna Podniece un Daniela Grugule un Kristiāna Podniece (pedagogs Antra Korņejeva). Visas šīs meitenes ir piedalījušās vairākos starptautiskos konkursos, kur guvušas pirmās vietas.

Kameransamblis, kurā muzicēja trīs vijolnieki Agnese Korņejeva, Krišjānis Krēsliņš un Francis Laizāns un Linda Popova(klavieres) muzicē kopā otro gadu (pedagogs Jeļena Skurjate).  Šī gada pavasarī Latgales reģiona Stīgu instrumentu spēles ansambļu konkursā "Muzicēsim kopā" iegūta 2. vieta.

Festivāla noslēgumā visi dalībnieki kopā ar koncerta vadītāju Juri Jopi vienojās kopējā dziesmā. Bet jau pēc koncerta sekoja maza ballīte, kuru vadīja JAUTRĀS NOTIŅAS no Pļaviņu Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra "Pepija".

Skolotāja Anna Korņejeva