Dižās māsas - mūzika un vasara.
04.07 2022

Dižās māsas - mūzika un vasara.

Ir vasaras vidus, taču mūzikas instrumentu skaņas skolā nerimst. Kamerorķestra dalībnieki kuplā skaitā ir pulcējušies uz dienas nometni vai drīzāk – meistardarbnīcām.
Šo jauno mūziķu saimi kopā saturēja kamerorķestra diriģents un pedagogs Mārtiņš Bergs, bet par saturīgu laika pavadīšanu pēc mēģinājumiem domāja skolas direktore Smaida Ščerbicka. Lielākais izaicinājums meistardarbnīcu dalībniekiem un organizētājiem bija mežonīgais karstums, taču gandarījums par padarīto bija lielāks par karstuma radītajām grūtībām..
Kamerorķestra darba dienas galvenais uzdevums bija apgūt jaunu repertuāru, kas bija tieši saistīts ar ērģeļmūziku. Nometnē strādāja skolas ērģeļklases skolotāja Baiba Betlere. Viņa bija izvēlējusies brīnišķīgus darbus ērģelēm ar orķestri. Viens no tiem Fēliksa-Aleksandra Gilmanta šedevrs - Final alla Schuman. Fēlikss-Aleksandrs Gilmants bija franču ērģelnieks, komponists., ievērojams pedagogs, atskaņotājmākslinieks un improvizators.
Ērģeļmūzika nav iedomājama bez baroka laikmeta komponistu radītajiem darbiem. Līdzās J.S.Baham milzīgu ieguldījumu pasaules mūzikā devis G.F.Hendelis. Daļa no 16.koncerta ērģelēm Fa mažorā izskanēja arī noslēguma koncertā Biržu Sv.Annas baznīcā 2.jūlija pēcpusdienā.

Kamerorķestra dalībnieki ne tikai mācījās un pārvarēja grūtības lielā karstuma dēļ, bet arī ceļoja. 29.jūnija pēcpusdienā apmeklējām Moto&Metāla mākslas galeriju un Kaķu sētu Preiļos, bet 30.jūnijā devāmies pārgājienā pa Sēliju. Saule spīdēja tik intensīvi, ka bijām spiesti mainīt maršrutu un pārvietoties ar autobusu. Apskatījām Sēlpils Dievnamu, atvēsinājām prātus un nogurušās kājas Zvejnieklīcī un noslēgumā tomēr uzkāpām Daborkalna tornī, lai papriecātos par brīnišķo Sēlijas dabas ainavu.

Vēlos pateikt, PALDIES, visiem kamerorķestra dalībniekiem par sadarbību un ieinteresētību visā skaistajā, nezināmajā! Pateicība diriģentam Mārtiņam Bergam par degsmi, aizrautību un pacietību!
Paldies solistēm, ērģelniecēm Baibai Betlerei, Loretai Lazdiņai, Elīnai Beļinskai, Alisei Zvejniecei!
Paldies, vecākiem, kolēģiem par iesaistīšanos un atbalstu!
Paldies, Sēlijas “Sprīdīšu” mājas saimniekam Aigaram par burvīgo pārgājienu un izglītojošām aktivitātēm!
Uz tikšanos nākamajā vasarā!

A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka