Apsveicam, lepojamies un līksmojam!
09.12 2017

Apsveicam, lepojamies un līksmojam!

Lietuvas pilsētā Kauņā no 29. novembra līdz 2. decembrim norisinājās IV Starptautiskais klasiskās mūzikas izpildītāju konkurss Kaunas Sonorum – 2017.

Vērienīgā konkursa mērķis ir atklāt jaunos talantīgos izpildītājmāksliniekus, veicināt viņu radošo aktivitāti, iepazīt un pievērsties  20. - 21. gs. nacionālo komponistu daiļradei.

Starptautiska žūrija vērtēja konkursa dalībnieku uzstāšanos dažādās kategorijās un atbilstošās vecuma grupās.

Pārstāvētas bija daudzas valstis – Lietuva, Polija, Krievija, Baltkrievija, Igaunija, Gruzija, Zviedrija, Vācija, Francija, Somija, Horvātija, Slovēnija, Turcija un arī Latvija. Konkurence bija ļoti nopietna, konkursantu profesionālais līmenis ļoti augsts, katra dalībnieka uzstāšanās spilgta un emocionāla.

Pieci A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi konkursā parādīja lielisku sniegumu:

Kategorijā Stīgu instrumenti

2. vietu ieguva 3. vijoles klases audzēkne AGNESE KORŅEJEVA, skolotāja Jeļena Skurjate, koncertmeistare Anna Korņejeva.

Veiksmīgi piedalījās 7. vijoles klases audzēkne ELĪNA ZVEJNIECE, skolotāja Jeļena Skurjate, koncertmeistare Aļona Vīndedze.

Kategorijā Pūšaminstrumenti

2. vietu ieguva 7. saksofona klases audzēknis ARTŪRS VĪNDEDZIS, skolotājs Kārlis Strazdiņš, koncertmeistare Aļona Vīndedze.

Kategorijā Klavieres

Diplomu par atzīstamu sniegumu saņēma 4. klavieru klases audzēkne DĀRTA KRISTĪNE OZOLIŅA, skolotāja Ligita Tuntule.

Šajā kategorijā piedalījās arī 5. klavieru klases audzēkne LINDA POPOVA, skolotāja Aļona Vīndedze.

Lepnums un prieks par tādiem talantīgiem, darbīgiem un uzņēmīgiem audzēkņiem un skolotājiem! Liels paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu un izturību!

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas klavierspēles skolotāja Ligita Tuntule