Konkurss
26.10 2023

Konkurss "Skani, tēvu zeme!"

2023. gada 19. oktobrī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās I Starptautiskais (VII) Sēlijas, Latgales un Aukštaitijas vēsturisko zemju mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss „Skani, tēvu zeme!”.

Šogad konkursā piedalījās jaunie dziedātāji no Ilūkstes, Viļāniem, Ludzas, Preiļiem, Aglonas, Špoģiem,, Rokiškiem un Aknīstes.

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas Aknīstes filiāli pārstāvēja trīs audzēkņi: 3. klases audzēkne Keita Bērziņa savā vecuma grupā ieguva III vietu, 7. klases audzēknis Edgars Uļjanovs savā vecuma grupā ieguva II vietu un 8. klases audzēknis Artis Mežaraups - II vietu. Vecākajā grupā I vieta netika piešķirta, jo žūrijas vērtēšanas kritēriji bija augsti, puiši savā vecuma grupā tika novērtēti ar lielāko punktu skaitu. Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija: kordiriģente Ieva Lazdāne, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele un vokālā pedagoģe Eugēnija Dakša.

Audzēkņus sagatavoja skolotāja Madara Ozoliņa un koncertmeistare Viola Jasmane.