Pianistiem veiksmīgs starts VIII Starptautiskajā Brāļu Mediņu jauno pianistu konkursā
30.11 -0001

Jau astoto reizi pirms pavasara brīvdienām Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā norisinājās Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 62 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Sakarā ar lielo dalībnieku skaitu šogad pirmo reizi konkurss paralēli noritēja divās zālēs un to vērtēja divas žūrijas – jaunāko grupu dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, bet vecāko grupu dalībnieku sniegumu vērtēja trīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesori.

No Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas konkursā piedalījās Elza Eglīte (1. grupa)  un Kristiāna Podniece ( 3. grupa). Abas meitenes konkursam sagatavoja skolotāja Antra Korņejeva.  Kristāna un Elza konkursā parādīja atzīstamu muzikālo un pianistisko sniegumu.

Spēcīgajā konkurencē  Kristiāna ieguva 3. vietu, bet Elzas muzikālais sniegums tika novērtēts ar Atzinības rakstu un abas meitenes saņēma arī naudas balvas.

Konkursa organizatori bija padomājuši par visiem konkursa dalībniekiem, jo arī tie bērni un jaunieši, kas neieguva godalgas, saņēma nošu krājumus. Dalībniekiem tika nodrošināti labi apstākļi plašajās un mājīgajās skolas telpās.

Paldies par veiksmīgi aizvadīto konkursu gan konkursa organizatoriem, gan abām meitenēm un viņu vecākiem!

Skolotāja Antra Korņejeva