Pavasaris – konkursu laiks
31.03 2021

Pavasaris – konkursu laiks

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi ir čakli un neatlaidīgi savā radošajā darbā arī šobrīd, šajā sarežģītajā laikā, kurā katra diena nes dažāda rakstura pārmaiņas un velk sev līdzi arī vieglu pesimisma devu. Taču tam līdzās, roku rokā, soļo drosme, sacensības gars, patika darīt, pedagoga prasme motivēt, ieinteresēt, audzēkņa griba, talants, vecāku izpratne un atbalsts. 
Martā Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais Marka Rotko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju online konkurss, kurā piedalījās vairāk nekā 300 bērni un jaunieši no Vācijas, Kanādas, Izraēlas, Somijas, Portugāles, Polijas, Indijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Baltijas valstīm. 
Konkurss notika četrās kategorijās: stīgu instrumenti, pūšaminstrumenti un sitaminstrumenti, klavierspēle un akordeona spēle.
Konkursa mērķis - sekmēt muzicēšanas prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem un godināt pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko (1903 - 1970) vārdu.

Konkursu organizēja Daugavpils 13. vidusskola sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Kultūras pārvaldi, Daugavpils Izglītības pārvaldi, Daugavpils Universitātes Mūzikas un Mākslu fakultāti.

Mūsu skolas spožie rezultāti: 
•    Stīgu instrumentu grupā - 77 dalībnieki!
Vladislava Skurjate (vijole) 2. vieta
Agnese Korņejeva (vijole) 2. vieta.
•    Pūšaminstrumentu grupā - 73 dalībnieki!
Anna Gabriela Kuzmova (flauta) 1. vieta
•    Klavierspēle – 107dalībnieki!!!
Elza Eglīte ieguvusi visaugstāko punktu skaitu un godpilno 1. vietu!
Ar nedaudz mazāku punktu skaitu Elzai seko
Milana Černova 1. vieta
Loreta Lazdiņa 1. vieta
Lindai Popovai un Dārtai Kristīnei Ozoliņai vienāds punktu skaits un abām jaunajām pianistēm 1. vietas
Klavieru duets: Elza Eglīte un Alise Zvejniece 1. vieta
Rūdolfs Pusbarnieks 2. vieta
Kristiāna Podniece 2. vieta
Samanta Kuročkina 2. vieta
Adrians Zubs 2. vieta
Alise Zvejniece 2. vieta
Klavieru duets: Milana Černova un Samanta Kuročkina 2. vieta
Ričards Bīrītis 3. vieta
Reinis Jānis Romulāns 3. vieta 

Pateicība visiem šajā skaistajā darbā iesaistītajiem pedagogiem – Antrai Korņejevai, Aļonai Vīndedzei, Ivetai Serkovai, Ligitai Tuntulei, Jeļenai Skurjatei, Olgai Ridzevskai, Zitai Tišutinai! Īpašs, paldies, skolotājai Antrai Korņejevai, kura konkursam sagatavojusi 6 solistus un divus klavieru duetus! 

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka