Klavieru duets ar panākumiem muzicē Mazajā ģildē
24.10 2019

Klavieru duets ar panākumiem muzicē Mazajā ģildē

Jau astoto gadu oktobra mēnesī Mazās ģildes krāšņo, vitrāžām bagāto zāli pieskandināja klavieru skaņas – tur notika 8. Starptautiskais jauno pianistu konkurss solo un četrrocīgā ansambļa kategorijā pianistiem no 5 – 21 gada vecumam. Konkursa dalībnieku ģeogrāfija šo gadu laikā  aptvērusi daudzas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Polija, Zviedrija, Itālija, Ukraina, Ķīna, Japāna u.c.  
 

Četras reizes šajā konkursā piedalījies un kļuvis par laureātu, iegūstot arī dažādas specbalvas, klavieru duets no  A. Žilinska  Jēkabpils mūzikas skolas – Daniela Grugule un Kristiāna Podniece (skolotāja Antra Korņejeva).

Arī šajā konkursā meitenes parādīja muzikāli spilgtu un pārliecinošu sniegumu un ieguva 2. vietu. Duetam tika uzticēts atklāt konkursa gala koncertu ar F. Šopēna "Variācijām", par kuru atskaņojumu saņēmām komplimentus no žūrijas priekšsēdētājas pianistes Artas Arnicānes.  Starpbrīdī pēc konkursa uzstāšanās pie mums pienāca sirms kungs un angļu valodā stādījās priekšā kā mūzikas mīļotājs no Šveices, kurš vairākus gadus apmeklē šo konkursu. Viņam ļoti patika dueta sniegums un viņš mums jautāja, no kuras valsts un pilsētas mēs esam un mēs ar lielu prieku atbildējām, ka pārstāvam Latviju un Jēkabpili. Negaidīts pārsteigums mūs sagaidīja apbalvošanas noslēgumā, kad tika piešķirtas specbalvas – meitenes saņēma balvu "Juris & Regīna Lūši". Šī balva iedibināta konkursa direktores un galvenās organizatores pianistes Noras Lūses vecāku piemiņas godināšanai un dod iespēju duetam ar koncertprogrammu uzstāties Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē.  Jelgavas 4. vidusskola ir Latvijā labi pazīstama mūzikas novirziena skola, kurā darbojas izcili kori, tas duetam uzliek īpašu atbildību, lai attaisnotu savu laureāta statusu un pirmoreiz uzstātos ar tik apjomīgu programmu. 
 

Pirmās vietas šajā konkursā senioru grupās (13 – 21 gadi) gan solo, gan dueta kategorijās ieguva pianisti no Armēnijas, kuri fascinēja un sajūsmināja gan žūriju, gan klausītājus ne tikai ar izcilu tehniku un virtuozitāti, bet arī ar dienvidniecisko temperamentu un artistiskumu.
 

Kristiānai un Danielai šis mācību gads ir pēdējais Jēkabpils mūzikas skolā un arī dueta radošajā biogrāfijā, jo Daniela ir nolēmusi kļūt par profesionālu pianisti un turpināt mācības Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Duets ir ierakstījis spožu lappusi mūzikas skolas vēsturē kā klavieru duets, kas ar panākumiem darbojies 7 gadus, priecējot klausītājus daudzos koncertos un kļūstot par 7 starptautisku konkursu laureātu Rīgā, Daugavpilī un Madonā.

Šie panākumi nav iedomājami bez meiteņu pašaizliedzīgā darba ne tikai skolas laikā, bet arī brīvdienās un, protams, bez milzīga meiteņu vecāku atbalsta, kas visos konkursos, koncertos un ikdienas darbā bijuši galvenie atbalstītāji, sponsori un līdzjutēji. Paldies jāsaka arī mūzikas skolas direktorei Smaidai Ščerbickai, kura vienmēr atbalstījusi mūsu radošos centienus.
 

Meitenēm gribu vēlēt neatlaidību un spēlētprieku, gatavojoties koncertam Jelgavā un turpmākajās dzīves gaitās visu darīt ar tikpat lielu atdevi, kā muzicējot uz skatuves!
 

Dueta skolotāja Antra Korņejeva