Kamermuzicēšanas festivāls
07.11 2019

Kamermuzicēšanas festivāls "Muzicē bērni!"

Š. g. 18. oktobrī Pļaviņu Kultūras namā izskanēja jau tradicionālais kamermuzicēšanas festivāls "Muzicē bērni!". Festivāla koncertā piedalījās mūzikas skolu audzēkņi no Jēkabpils, Kokneses, Aizkraukles un Pļaviņām. Mūsu skolu festivālā pārstāvēja divi ansambļi - flautu ansamblis un klavieru duets. 

Ansamblis "Flautu laumiņas" priecēja klausītājus ar vieglām variācijām un džeza ritmiem. Ansambļa uzstāšanās bija veidota kā teatralizēts uzvedums, lai iepriecinātu klausītājus gan akustiski, gan vizuāli. "Flautu laumiņu" sastāvā muzicēja: Milana Kačanovska, Daniela Romanovska, Annija Jeruma, Sofija Liepiņa, Anna Gabriela Kuzmova un pedagoģe Olga Ridzevska.


Klavieru dueta izpildījumā klaustāji dzirdēja F. Šopēna Variācijas un divus G. Belova skaņdarbus no cikla "Japānas salu pērles", kas klausītājus rosināja uz pārdomām. Jau septiņus gadus klavieru duetā kopā muzicē Daniela Grugule un Kristiāna Podniece pedagoģes Antras Korņejevas vadībā.  


Festivāla noslēgumā visi dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā. 

Koncerts izskanējis, bet paliks mīļas atmiņas un jaunas idejas nākotnei.


Flautas spēles skolotāja Olga Ridzevska