Baznīcu nakts koncerts 07.06.2019.
17.06 2019

Baznīcu nakts koncerts 07.06.2019.

Šī gada 7. jūnijā Jēkabpils Sv. Miķeļa Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika Baznīcu nakts koncerts, kurš īpaši skaists un nozīmīgs bija A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas skolotājiem un audzēkņiem.
Kristīgās kultūras notikums Baznīcu nakts Latvijā norisinājās jau sesto reizi un tajā piedalījās aptuveni 150 dievnami. Šogad pasākumā vienojošā tēma bija "Draudzība". Baznīcu nakts pasākumi tiek rīkoti, lai aicinātu atklāt skaistumu Latvijas baznīcas kultūrā, mākslā un garīgo vērtību mantojumā, sastapties ar Dieva skaistumu baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē. "Gaisma ir nākusi pasaulē" (Jņ. 3:19) – šie vārdi ir Baznīcu nakts moto un notikuma īpašās pievilcības avots.

 

Īsts baudījums bija klausīties koncertu dievnamā ar brīnišķīgo akustiku. Solistu burvīgās balsis piepildīja visu baznīcas telpu.  Kora klases audzēkņus koncertam sagatavoja pedagoģes Agnese Levinska, Anita Cinkmane un Diāna Austra Vaice, koncertmeistare Anna Korņejeva.

 

 

Kamerorķestra (diriģents Mārtiņš Bergs) skanējums iepriecināja un aizrāva visus klausītājus.

 

Vijoles skaņas saviļņoja klausītāju dvēseles stīgas - par to paldies solistei Agnesei Korņejevai un ped. Jeļenai Skurjatei. Sitaminstrumentu spēles audzēkņa Svena Spēka (ped. Vitālijs Davidovskis) solo uzjautrināja klātesošos. Flautu ansamblis ped. Olgas Ridzevskas vadībā un ped. Smaidas Ščerbickas audzēkņu flautu solo (koncertmeistare Iveta Serkova) ar savu kristāldzidro skaņu radīja brīnumainu sajūtu un ļāva cilvēkiem pasmaidīt.

 

Paldies ped. Jānim Briškam un viņa audzēknim Rūdolfam Rihteram par neparasto saksofona solo priekšnesumu svinga stilā, kas apvienoja mūžīgi garīgo, seno ar mūsdienu domām un sajūtām.

Koncerts rosināja klausītājus aizmirst ikdienas rūpes un aizdomāties par garīgām vērtībām.

 

Flautas spēles skolotāja Olga Ridzevska