Zvaigznes dienas koncerts Jēkabpils katoļu baznīcā
16.01 2019

Zvaigznes dienas koncerts Jēkabpils katoļu baznīcā

Iesākoties Jaunajam gadam, kā stabila tradīcija ir 6. janvāra Zvaigznes dienas koncerts katoļu baznīcā, kurā piedalās bērni no draudzes, kuri paralēli ir arī mūzikas skolas audzēkņi. Šīgada koncerts nesa īpašu pieteikumu, jo koncertā tika vākti ziedojumi, lai atjaunotu baznīcas vecās ērģeles.

Lauma Kalniņa, Līva Fadejeva, Diāna Mierture atskaņoja J.S.Baha darbus uz digitālajām ērģelēm, pierādot klausītājiem savu interesi un varēšanu turpināt apgūt ērģeles spēli. Visas trīs meitenes ir apguvušas baznīcas katehēzi un ir iesvētītas. Agnese Korņejeva spilgti demonstrēja vijoles spēli, tāpat arī Anna Gabriela Kuzmova flautas spēli.

Koncertā izskanēja bijušo mūsu skolas vokālās klases audzēkņu sniegums - Lauras Rībules, kura mācās Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā, Renāra Tomašicka, kurš mācās Rīgas Doma kora skolā un Valta Urtāna, kurš studē Latvijas Universitātē un arī Rīgas Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā pie vokālā padagoga Krišjāņa Norveļa. Koncerta publiku iepriecināja arī  mūsu pilsētas vokālais ansamblis Dižbrāļi ar solistēm Kristu Fadejevu un Martu Urtāni.

Apmēram pirms 20 gadiem mūsu mūzikas skolu absolvēja patreizējais Latvijas Bruņoto spēku kapelāns Mareks Savickis. Viņš jau skolas laikā izcēlās ar skaistu balsi un turpina dziedāt ģitāras pavadījumā līdz pat šim brīdim. Kā koncerta goda viesi, publika M.Savicki uzņēma ar siltiem aplausiem. Kapelāna uzstāšanās bija sirsnīga, ģimeniska, kopā ar savu sievu un meitiņu.

Koncerta laikā tika godināts mūsu pilsētas laikraksta  “Brīvā Daugava” galvenais redaktors Jānis Apinis, kurš vāc materiālus par baznīcas celtniecību, tās vēsturisko attīstību, par ērģeļu būvniecību un to meistariem.

Uz koncertu tika uzaicināts arī Latvijas Kultūras akadēmijas un Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, ērģelnieks un ērģeļu eksperts Roberts Hansons. Viņš novērtēja ērģeļu patreizējo stāvokli un ieteica savus priekšlikumus tālākai darbībai, lai katoļu baznīcas dievkalpojumos mēs visi varētu baudīt plašo reģistru skanējumu uz jaunām, vai kapitāli restaurētām ērģelēm.

Skolotāja Anita Cinkmane

Foto – Spodra un Voldis Purviņi