X Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss
04.07 2020

X Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss

Katru gadu, pavasarī, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notiek Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss. Šogad ir jubilejas gads, jo konkurss notiek 10. reizi. Ilggadēja konkursa rīkotāja un vadītāja ir skolas klavieru nodaļas vadītāja Antra Vīksne. Rezultātu paziņošanas dienā, 19. jūnijā, notika arī izdevniecības Musica Baltica klajā laistā Jāņa Mediņa nošu krājuma 24  dainas klavierēm atvēršana. Par krājuma tapšanu stāstīja muzikologs Dāvis Eņģelis un idejas iniciatore Anete Ašmane. Jāņa Mediņa Sesto dainu atskaņoja pianists Ventis Zilberts.        Vairākus gadus šajā konkursā piedalās arī mūsu skolas audzēkņi. Šogad konkurss no 14. marta, sakarā ar karantīnu, tika pārcelts uz 19. jūniju. Žūrija uzstāšanos vērtēja neklātienē, klausoties  iesūtītos video ierakstus. No mūsu skolas konkursā piedalījās 6 audzēkņi. Priecē tas, ka visi ieguva godalgotas vietas. 

Rezultāti :


2. grupa    2. vieta  Alise Zvejniece (sk. Antra Korņejeva);
                     3. vieta  Elza Eglīte (sk. Antra Korņejeva);  
                                      Loreta Lazdiņa (sk. Iveta Serkova).
3. grupa     1. vieta un labākais Jēkaba Mediņa skaņdarba atskaņojums
                                     Dārta Kristīne Ozoliņa (sk. Ligita Tuntule).


4. grupa     3. vieta  Daniela Grugule (sk. Antra Korņejeva);
                                       Linda Popova (sk. Aļona Vīndedze).

Paldies par ieguldīto darbu skolotājiem un audzēkņiem!

Klavieru nodaļas vadītāja Gunta Davidovska