Tikšanās ar Jāzepu Vītolu
06.02 2023

Tikšanās ar Jāzepu Vītolu

Jāzeps Vītols - profesors, komponists, Latvijas konservatorijas dibinātājs, klasiskās mūzikas pamatlicējs. Jāzeps Vītols pārstāvēts arī Latvijas kultūras kanonā ar kora balādi „Gaismas pils”.

Šogad komponistam apritēs jau 160!

25.janvārī A.Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolā bija īpaši viesi! Ļoti interesantā, sirsnīgā un patīkamā gaisotnē, skanot J.Vītola radītajai mūzikai, noritēja tikšanās ar komponistu Jāzepu Vītolu!

Vai tas ir iespējams? Ir! Tā atbildēs ikviens audzēknis un pedagogs, kas bija klāt!

No jaunāko klausītāju iespaidiem:

Mēs uzzinājām tik daudz par Jāzepu Vītolu, par viņa radīto mūziku, arī par viņa papagailīti Pēterīti!

Komponists bija interesanta personība, ļoti labs skolotājs un iemīļots profesors.

Jāzepam Vītolam piemita humora dzirksts.

Komponistam Jāzepam Vītolam brīvajā laikā patika makšķerēt, tāpat kā man!

Es lepojos, ka šis komponists ir dzīvojis Jēkabpilī!

Bet ikviens atzina, ka vislielākais pārsteigums bija pats komponists Jāzeps Vītols, kurš klusi ienāca pa zāles durvīm...

Skolotāja Agnese Grudinska