Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu Valsts konkursa II kārta Daugavpilī
29.01 2019

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu Valsts konkursa II kārta Daugavpilī

Š. g. 22. un 24. janvārī Daugavpilī notika pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu Valsts konkursa II kārta uz kuru devās 14 mūsu skolas audzēkņi. Flautas pārstāvēja – K. Cvilikovska, K. Lipska, A. Kuzmova un L. Vilcāne. Uz Valsts konkursa III kārtu (finālu) tika izvirzītas – K. Lipska (1. grupa 2. vieta, ped. O. Ridzevska) un L. Vilcāne (2.grupa 1. vieta, ped. S. Ščerbicka). 


Klarnetes šoreiz pārstāvēja 4. klases audzēkne S. Svincova (ped. J. Briška), kura ieguva 2. vietu 3. grupā un arī tika izvirzīta uz III kārtu.
Uz konkursu devās arī mūsu skolas saksofonisti (ped. J. Briška) – R. Rihters, J. Žagars, T. Bandere un M.Fonabergs. Sīvā konkurencē uz III kārtu tika izvirzīti – R. Rihters (2. grupa 2. vieta) un M. Fonabergs (3. grupa 2.vieta)
 

Mūsu skolas trompetists R. Podāns nodemonstrēja saturīgu sniegumu un šajā kārtā ieguva III vietu, bet uz nākamo kārtu netika izvirzīts.
Kā pēdējie uz konkursa II kārtu devās sitaminstrumentu spēles audzēkņi  (ped. V. Davidovskis) – M. Dābols, M.R.Varlamovs, D. Šidlovska un J. Šidlovska. Uz III kārtu tika izvirzīts M. R. Varlamovs (1. grupa 3. vieta).
 

Kopumā Valsts konkursa II kārtu var vērtēt kā ļoti veiksmīgu, jo uz III kārtu tika izvirzīti 6 mūsu skolas audzēkņi. Paldies mūsu koncertmeistarēm I. Serkovai, L. Tuntulei un G. Davidovskai par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā. Cerēsim arī uz veiksmīgu sniegumu un labiem rezultātiem Valsts konkursa III kārtā (finālā) Rīgā, kurā startē tikai labākie Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi. 
 

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas vadītājs Jānis Briška