Pianistu vasara sākusies spoži
10.07 2021

Pianistu vasara sākusies spoži

Cik skaisti ir iet mūzikas ceļu un nonākt uz tilta, kurš kā skaņu krāsu varavīksne spēj pārcelt citā laikā un citā zemē! 

Vasaras sākumā - 3. jūnijā Klaipēdā /Lietuva/ attālināti norisinājās I Starptautiskais lietuviešu-latviešu klaviermūzikas festivāls-konkurss Mūzikas tilti. Konkursu sadarbībā ar atbalstītājiem organizēja Šilutes mākslas skola un Klaipēdas Jeronima Kačinska mūzikas skola.

Konkursā piedalījās 86 jaunie pianisti no Latvijas un Lietuvas. Dalībnieki tika vērtēti četrās klašu (akadēmisko gadu) grupās. Konkursantu programmā obligāts bija viens lietuviešu vai latviešu komponista skaņdarbs.

Žūrijas sastāvā bija Birute Kumpikiene (klaviespēles skolotāja-eksperte, Kauņas Juoza Naujaļa Mūzikas ģimnāzija), Inga Višņauskaite (klavierspēles skolotāja-metodiķe, Viļņas Nacionālā M.K. Čurļoņa mākslas skola), Vita Ramate (klavierspēles nodaļas vadītāja, Saldus mūzikas skola). 

Prieku par lieliskajiem rezultātiem piedzīvojām divreiz – uzzinot rezultātus un, pēc laika, arī saņemot sūtījumu ar diplomiem, balvām un pateicībām.

IV grupā (7. - 8. klase un vecāki) ar maksimālo punktu skaitu Grand Prix un Speciālbalvu par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu ieguva
 DĀRTA KRISTĪNE OZOLIŅA (skolotāja Ligita Tuntule)

II grupā (3. - 4. klase) 1. vietu ieguva MILANA ČERNOVA (skolotāja Antra Korņejeva)
I grupā (1. - 2. klase) 3. vietu ieguva RŪDOLFS PUSBARNIEKS (skolotāja Aļona Vīndedze)

          

Brīnišķīgi, ka šajā izaicinājumu pilnajā laikā Lietuvas kolēģi rod jaunas idejas mūziķu starptautiskai saskarsmei un sadarbībai. Katrs šāds notikums ir mūzikas svētki un katra dalībnieka mūzikas mīlestības dzīva izpausme.

Lai arī saulainajā vasarā visiem radoši turpinās ceļš uz profesionālās meistarības virsotnēm!

Klavierspēles skolotāja Ligita Tuntule