Pavasari ieskandina Aiviekstes lakstīgalas
06.05 2019

Pavasari ieskandina Aiviekstes lakstīgalas

27. aprīlī Meirānu Kalpaka pamatskolā 24. reizi norisinājās zēnu vokālistu konkurss Aiviekstes lakstīgalas.  Konkurss veltīts operdziedātājam Jānim Zāberam. 
 

Jaunie dziedātāji sacentās  4 vecuma grupās un saskaņā ar konkursa nolikumu dziedāja 2 dziesmas: latviešu tautasdziesmu a capella un latviešu komponista oriģināldziesmu vai jaundarbu. Vienāda vērtējuma gadījumā žūrija lūdza izpildīt trešo  - brīvas izvēles dziesmu. 
 

Konkursu vērtēja kompetenta un nopietna žūrija: konkursa priekšsēdētājs, Siguldas opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns, vokālais pedagogs Ansis Sauka, operdziedonis Kārlis Miesnieks, dziedātājs Aigars Noviks, Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas direktora vietnieks, korists Aleksandrs Zeimuls – Priževoits.
 

Mūsu skolu konkursā šogad pārstāvēja 3 kora klases audzēkņi: 

vecuma grupā 6 – 8 gadi Gatis Groza (ped. A. Levinska)

9 – 11 gadi Alberts Liepiņš (ped. A. Grudinska)

Juris Ķietis (A. Levinska).

Esam gandarīti un priecīgi par mūsu audzēkņu panākumiem: Gatim 2. vieta, Albertam pateicība, Jurim – konkursa Galvenā balva un iespēja dziedāt vienā no Siguldas opermūzikas svētku koncertiem. 
 

Vēlos teikt īpaši lielu paldies mūsu koncertmeistarei Annai Korņejevai par ieguldīto darbu  gatavojoties konkursam. Paldies vecākiem par atbalstu un sadarbību!
 

Dziedāšanas skolotāja Agnese Levinska