Muzikālais ceļojums uz Siguldu
27.05 2019

Muzikālais ceļojums uz Siguldu

Mīlestības, parku, vēstures un skaistu nostāstu pilsēta Sigulda ir iecienīts ceļotāju galamērķis. Tā ir pilsēta, kura gan mantojusi, gan pati radījusi nozīmīgas kultūras vērtības - Dainu kalnu, koncertzāli Baltais Flīģelis, Kremerata Baltica festivālu, operas svētkus. Bet tas vēl nav viss.

Tur šogad notika jau XXIV Starptautiskais jauno mūziķu konkurss Sigulda 2019. Maija beigās divu dienu garumā Siguldu pieskandināja mūzika, kuru klausītājiem sniedza 85 jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas.

Kompetentā žūrija, kuras sastāvā bija Agnese Egliņa (pianiste, JVLMA docente, Lielās Mūzikas balvas 2010 ieguvēja – Latvija), Paula Šūmane (Starptautiski koncertējoša vijolniece – Latvija), Remigius Vylis (Kultūras projektu vadītājs, diriģents, pedagogs – Lietuva), Berts Langerers (diriģents, pedagogs – Igaunija) atzina, ka ļoti grūti bija salīdzināt čella, saksofona, klavieru, akordeona un citu instrumentu spēli, jo dalībnieki tika vērtēti visi kopā atbilstošās vecuma grupās. Žūrija uzteica visu konkursa dalībnieku sniegumu, veltot atzinīgus vārdus arī skolotājiem, koncertmeistariem un vecākiem par nozīmīgu ieguldījumu jauno mūziķu audzināšanā.

II vieta A grupā (10-12 gadi) DĀRTAI KRISTĪNEI OZOLIŅAI (skolotāja Ligita Tuntule)

II vieta B grupā (13-14 gadi) un Agneses Egliņas speciālbalva DANIELAI GRUGULEI (skolotāja Antra Korņejeva)

Abas meitenes piedalījās laureātu koncertā konkursa noslēgumā. Dārta šajā mācību gadā kļuvusi par laureāti piecos starptautiskos konkursos! Daniela ar lielisku sniegumu, iegūstot vairākas speciālbalvas un kļūstot par laureāti, piedalījusies vairākos konkursos gan solo, gan klavieransamblī un šogad absolvē mūzikas skolu. Apsveicam ar vēl vienu spilgtu, vērtīgu  un aizraujošu lappusi viņu radošajā biogrāfijā!

Konkursā mūsu skolu pārstāvēja arī Julianna Serafima Grāvīte un Linda Popova (abām skolotāja Aļona Vīndedze), Agnese Korņejeva (skolotāja Jeļena Skurjate, koncertmeistare Anna Korņejeva), Elīna Zvejniece (skolotāja Jeļena Skurjate, koncertmeistare Aļona Vīndedze).

Lepojamies ar mūsu audzēkņiem, pedagogiem un koncertmeistariem!

Pateicamies vecākiem, kas tic savu bērnu talantiem!

“...mūzika – tā ir lieliska iespēja ceļot, satikt mūziķus visā pasaulē un kopā muzicēt. Tā ir  internacionāla valoda.  Tā ir iespēja ceļot arī laikā, iepazīstot ne tikai laikabiedrus, bet arī citu gadsimtu komponistus. Un īpaši interesanti ir iepazīt cilvēku caur mūziku...”  šo zināmo patiesību, apbalvojot konkursa laureātus,  atgādināja Agnese Egliņa.

Klavieru nodaļas vadītāja Ligita Tuntule