Mūzika – valoda, kas vieno un iepriecina
25.11 2019

Mūzika – valoda, kas vieno un iepriecina

Starptautiskais mūzikas centrs "Jaunie talanti" ik gadu organizē festivālu "Mūzika bez robežām". Festivāla mērķis ir dāvāt klausītājiem prieku un popularizēt klasisko mūziku, apvienojot jaunos talantus no dažādām pasaules valstīm. Šonedēļ Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā koncertēja jaunieši no Maskavas Aleksandra Skrjabina mūzikas koledžas. Jaunos mūziķus ikdienā vieno mūzika un viena mācību iestāde, taču paši nāk no dažādiem Krievijas apgabaliem un pilsētām. 

Festivāls norit vairākas dienas. Šajā laikā jaunie mūziķi ne tikai mācās un koncertē, bet arī iepazīst Latvijas pilsētu vēsturi, tradīcijas un kultūru. Jēkabpilī Maskavas jaunieši apciemoja Krustpils pili, cerībā ieraudzīt Brūno dāmu, apmeklēja Svētā Gara klosteri, atrodot tajā mieru, klusumu, cerību un spēku, kā arī apskatīja mūsu pilsētas brīnišķīgos vides objektus.

Pēcpusdienā skolas kamerzāli ievibrēja flautu treļļi, atskaņojot Ž. Bizē operas "Karmena" tēmas un A. Aļabjeva "Lakstīgalu", saksofona skaņas klausītājiem ļāva baudīt svinga noskaņas, bet Kamila Sen – Sānsa mūziku no "Dzīvnieku karnevāla" brīnišķīgi atskaņoja jaunā vijolniece. Īpašu klausītāju atsaucību iemantoja trīs jaunie dziedātāji – soprāns, tenors un baritons. Dziedātāji bija sagādājuši dažādus pārsteigumus, ne tikai ārijas no operām un mūzikliem, bet arī R. Paula dziesmu "Circenīša ziemassvētki", kuru dziedāja latviešu valodā.

Paldies, festivāla "Mūzika bez robežām" rīkotājiem Tatjanai Koroļovai un A. Skrjabina mūzikas koledžas direktoram Oļegam Gaponovam!

Īpašs paldies Krustpils pils komandai un direktorei Inesei Berķei, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktoram Valerianam Vizulim un gidei Rasmai Draškai!

Mūzika ir valoda, kurā nerunā visi, bet tajā saprotas ikviens. 

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka