Lieliskā un daudzpusīgā Dārta Kristīne Ozoliņa
06.06 2021

Lieliskā un daudzpusīgā Dārta Kristīne Ozoliņa

„Kāda laimīga sagadīšanās!” - man šobrīd jāsaka. Pirms septiņiem gadiem Dārta iestājās klavieru klasē, lai gan, nākot uz mūzikas skolu, bija nolēmusi spēlēt flautu. Tagad grūti iedomāties, ka viņa varētu spēlēt kādu citu instrumentu. Klavieres ir viņas instruments. Tās ir kā vesels orķestris ar ļoti plašām izteiksmes iespējām, kuras Dārta atklāj sev un klausītājiem aizvien vairāk un spožāk. Tās spēj atspoguļot Dārtas bagāto iztēli, atsaucas pieskārienu dažādībai, ļaujas skanējuma vērienam un krāsainībai.

Īsi Dārta sevi raksturo ar „3D” - draudzīga, drosmīga, dzīvespriecīga. Es papildināšu – neatlaidīga, emocionāla, spilgta, dabiska, brīva un talantīga. Dara to, kas tiešām patīk un dara to no sirds. Pie klavierēm viņa ir tieši tāda pati, tādēļ katra viņas uzstāšanās ir iespaidīga, piesaista un aizrauj.

Šis neparastais laiks mums visiem daudz ko ir liedzis. Nenotiek klātienes koncerti, konkursi. Dārtai tas ir pārbaudījums, jo viņai patīk skatuve, patīk muzicēt klausītājiem un pretī saņemt enerģijas lādiņu aplausu veidā. Bet mākslinieks apstāties nedrīkst.

Tas bija izaicinājums gatavot konkursu programmas, nesatiekoties klātienē. Bet mēs nepadevāmies. Dārta šajā pusgadā ar izciliem panākumiem attālināti piedalījusies 6 konkursos un visos kļuvusi par laureāti:

  •     I Starptautiskais Marka Rotko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss - 1. vieta
  •     XI Starptautiskais jauno mūziķu konkurss Viva la musica - 3. vieta
  •     XI Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss - 3. vieta un balva par labāko Brāļu Mediņu skaņdarba atskaņojumu
  •     XXV Starptautiskais jauno mūziķu konkurss Sigulda 2021 - 1. vieta
  •     I Starptautiskais lietuviešu-latviešu klaviermūzikas festivāls-konkurss Mūzikas tilti Klaipēdā - Grand Prix un speciālbalva par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu
  •     Starptautiskais mākslu konkurss internetā Talanta atslēga Lidā /Baltkrievija/ - 1. pakāpes diploms un laureāta tituls

Par sasniegumiem milzīgs prieks arī Dārtas vecākiem – Aijai un Guntim Ozoliņiem. Viņi ir radījuši brīnišķīgus apstākļus, lai meita varētu neierobežoti pilnveidoties. Lai Dārta nokļūtu uz nodarbībām, konkursiem, koncertiem, attālums no mājām Krustpils novada Vīpes pagastā līdz Jēkabpilij, Rīgai, Liepājai vai Kauņai viņiem nekad nav bijis šķērslis. Dārta mājās vingrinās uz jauna un laba instrumenta, regulāri piedalās vasaras mūzikas nometnēs. Mamma mums noorganizē video ierakstus, mājās palīdz saprast kādu sarežģītu nošu raksta epizodi, jo pati pārzina klavierspēli. Tētis ir ļoti ieinteresēts klausītājs un karsts līdzjutējs, kas uzmundrina un vājuma brīžos aicina nepadoties. Viņi vienmēr ir blakus un bezgala atsaucīgi. Paldies viņiem par mūsu izcilo sadarbību! 

Dārta, Tu esi skolotājas un Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas prieks un lepnums! 

Bet tas ir priekšvārds. 

Tālāk Dārtu varat iepazīt video stāstā, kuru viņa pati izveidojusi mājsēdes laikā. Šis stāsts ir apliecinājums viņas daudzpusībai. Ar autores piekrišanu kopīgoju video šeit, jo tas, manuprāt, atkal ir meistardarbs. 

Skolotāja Ligita Tuntule