Klavieru duets koncertē Jēkabpilī un Jelgavā
20.01 2020

Klavieru duets koncertē Jēkabpilī un Jelgavā

Decembra nogale un janvāra pirmā puse Danielai Grugulei un Kristiānai Podniecei pagāja spraigā darbā, jo duets gatavoja savu pirmo koncertprogrammu koncertiem Jēkabpilī un Jelgavā. Iespēju uzstāties ar koncertprogrammu Jelgavas 4. vidusskolā duets ieguva kā balvu "Juris & Regīna Lūši" par veiksmīgo sniegumu 8. Starptautiskajā jauno pianistu konkursā. Lai gūtu pieredzi, pirmoreiz spēlējot tik apjomīgu koncertprogrammu, meitenes nolēma šo programmu piedāvāt arī klausītājiem A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā. Bijām patīkami pārsteigtas, ka koncerts pulcēja negaidīti daudz klausītājus.
15. janvārī ar satraukumu sirdī ieradāmies Jelgavas 4. vidusskolā, kur mūs ļoti sirsnīgi sagaidīja skolas klavierspēles skolotāji. Mēs bijām ļoti pārsteigtas gan par skaisto, akustiski skanīgo koncertzāli, gan par lielisko koncertzāles flīģeli un pēc koncerta nospriedām, ka arī mūsu skolas audzēkņi un skolotāji būtu pelnījuši tādu koncertzāli un koncertflīģeli!
Koncertu ievadīja Rīgas Starptautiskā jauno pianistu konkursa direktores, pianistes, mākslas un pedagoģijas zinātņu doktores Noras Lūses ievadvārdi un viņas atskaņotās trīs Arvīda Žilinska miniatūras, tādējādi izrādot cieņu komponistam, kura vārdu nes mūsu skola. Un tad galvenais notikums – dueta koncerts. Meitenes koncertā atskaņoja V. Gavriļina, G. Belova, F. Šopēna un J. Brāmsa skaņdarbus. Klausītāji bija ļoti atsaucīgi un meitenēm piedevās nācās vēlreiz nospēlēt J. Brāmsa "Ungāru deju" Nr. 5.

Pēc koncerta par dueta muzikālo sniegumu saņēmām daudz komplimentu gan no 4. vidusskolas mūzikas skolotājām, gan no Noras Lūses. Arī mēs teicām lielu paldies gan šī koncerta galvenajai organizatorei Norai Lūsei, gan atsaucīgajiem 4. vidusskolas  skolotājiem un darbiniekiem!
Mājupceļš uz Jēkabpili bija piepildīts ar gandarījumu par labi paveiktu darbu, kas tika darīts arī brīvlaikā. Paldies jāsaka arī Danielas mammai, kas  šajā braucienā veica šofera pienākumus!

Dueta skolotāja Antra Korņejeva